Krzesiwo automatyczne -recenzja i opinia

Recenzja mogła powstać dzięki uprzejmości firmy Milworld.pl – dowiedz się więcej

Strona główna » Testy sprzętu » Krzesiwa » Krzesiwo automatyczne – opinie, testy, recenzje

Krzesiwo jest bardzo prostym narzędziem i wydawać by się mogło, że ciężko jest ulepszyć czy zmodernizować. Mamy krzesiwa tradycyjne, oraz krzesiwa magnezowe, czy zatem może być coś jeszcze? Otóż tak, krzesiwo automatyczne.

Gdy po raz pierwszy bierzesz krzesiwo automatyczne do ręki myślisz „co to w ogóle jest”. Gdy używasz go po raz pierwszy, to w ogóle Ci nie wychodzi, a na usta ciśnie Ci się wiele niecenzuralnych słów pod adresem twórców tego wynalazków. Jednak pierwszy raz nigdy nie spełnia naszych oczekiwań i zapewne każdy z Was wie co mam na myśli 🙂

Jednak gdy nabędziemy trochę doświadczenia, nauczymy się gdzie złapać oraz jak mocno popchnąć to na naszej twarzy pojawia się uśmiech. Nie dość że działa, to jeszcze jest całkiem przyjemne.

Czy warto kupić?

I tak właśnie jest w przypadku krzesiwa automatycznego, bo cały czas o nim rozmawiamy. Krzesiwo wykonane jest z naprawdę solidnego kawałka pręta magnezowego z wbudowanym mechanizmem sprężynującym oraz ukrytego ostrza, które przy dociśnięciu pociera o pręt wytwarzając iskry.

Tak więc, gdy poznamy już mechanizm działania i nauczymy się poprawnie używać krzesiwa to sprawia nam to wiele frajdy i jest naprawdę łatwe. Bez problemu będzie w stanie używać go także, gdy mamy zgrabiałe ręce.

Jedynym minus, to jest w zasadzie jego zasada działania. Aby krzesiwo działało, musimy uderzyć nim o jakąś powierzchnię. Gdy zrobimy to źle, to możemy rozsypać całą ciężko zbieraną przez nas podpałkę.

krzesiwo automatyczne, czy warto kupić?

Jest to produkt dość innowacyjny, więc też specyficzny. Na szczęście, jego cena to niecałe 30 złotych, więc bez problemu możemy go kupić, a jeśli jego mechanizm automatyczny nie przypadnie nam do gustu to możemy z niego korzystać jak ze zwykłego krzesiwa – wystarczy że o pręt potrzemy nożem czy kawałkiem blachy.
Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach, a recenzowaną przez nas krzesiwo możecie kupić tutaj.

Jak używać krzesiwa?

Najnowsze testy i recenzje

Raki z kolcami Mil-Tec – opinie, testy, recenzje

Raki z kolcami Mil-Tec – opinie, testy, recenzje

Jak działają takie raki? Po prostu za pomocą pasków przypinamy je do buta i to wszystko! Taka prosta nakładka, potrafi naprawdę bardzo zwiększyć przyczepność i komfort poruszania się po oblodzonych szlakach…

Kompas 10 w 1 Mil-Tec – opinie, testy, recenzje

Kompas 10 w 1 Mil-Tec – opinie, testy, recenzje

Po pierwsze jak sama nazwa mówi jest to kompas 10 w 1 i tak absolutnie jest. Urządzenie ma w sobie ukryte bardzo wiele funkcji, a samo rozkładanie go na części pierwsze i wyjmowanie kolejnych elementów sprawia dużo frajdy.