Twoja Przygoda zaczyna się dzisiaj...

maski antysmogowe, maski smogowe, maski na smog, maski przeciwsmogowe, maska smogowa
odzież na jesień, jesienna odzież, ciuchy na jesień, jesienne ciuchy
Strona główna » Miejski Survival » Loty w tunelu aerodynamicznym

Loty w tunelu aerodynamicznym

Tunel aerodynamiczny często nazywany jest alternatywą dla tradycyjnej formy skoków spadochronowych. Osoby chcące spróbować nowych wrażeń, wybierają właśnie tę formę aktywności z kilku względów. Przede wszystkim chodzi tutaj o atrakcyjną cenę, dostępność oraz dużą dowolność wyboru wariantu usługi.

Miłośnicy przestworzy

Człowiek od zawsze pragnął latać. Już w starożytnych mitach pojawia się wzmianka o nieudanym podboju przestworzy. Dzięki postępowi a także nowym, bezpiecznym technologiom, podniebna przygoda jest teraz dostępna dla każdego. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby na własnej skórze poczuć tę prędkość oraz towarzyszącą jej adrenalinę.

Wśród podniebnych atrakcji, nie sposób nie wspomnieć o lotach spadochronowych. W ostatnim czasie, poważną konkurencję dla tej aktywności stanowią jednak tunele aerodynamiczne. Oferują podobne przeżycia w bardziej przystępnej cenie. To zatem kusząca propozycja dla osób chcących poczuć dreszczyk emocji na własnej skórze.

Działanie i budowa tuneli aerodynamicznych

Miejsca przeznaczone do amatorskich lotów muszą w pełni odpowiadać restrykcyjnym wymaganiom. Mamy tu do czynienia z nowoczesną infrastrukturą, zapewniającą pełne bezpieczeństwo uczestnikom. Całość konstrukcji napędzana jest przez wentylatory dużej mocy. Urządzenia te potrafią rozpędzać strugi powietrza do niebywałych prędkości, ponad 300 km/h !

Zaawansowana technologia jest w pełni bezpieczna a sam tunel okresowo poddawany badaniom kontrolnym. Dzięki możliwości zakupu lotu indywidualnego, można w pełnym stopniu odczuć to samo, co skoczkowie spadochronowi. Jest to również ciekawa opcja dla wszelkiego rodzaju imprez integracyjnych czy też wypadów w większym gronie znajomych.

Coraz większa popularność

Warto nadmienić, że w Polsce loty w tunelach aerodynamicznych dopiero zyskują popularność. Powstają nowe ośrodki, które oferują tę formę rozrywki. Przykładowy tunel aerodynamiczny, działający już od 2014 roku, znajduje się chociażby w Warszawie (oferta na stronie profly.pl). Wśród dostępnych opcji znaleźć można zarówno indywidualne jak i grupowe warianty lotów.

Pomysł na imprezę integracyjną

Spotkania integracyjne pełnią wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim, wzajemne zrozumienie współpracowników gwarantuje większą efektywność ich pracy. Chodzi jednak również o stworzenie odpowiedniej atmosfery czy też więzi w grupie. Loty aerodynamiczne mogą okazać się świetną inicjatywą łączącą pracowników firmy. Wspólne przeżycia z pewnością zostaną zapamiętane na długie lata!

Firmy zajmujące się tym rodzajem aktywności, bardzo często oferują dodatkowe usługi związane z samym lotem. Wśród nich znaleźć może się chociażby:

  • pełen catering
  • pamiątkowe zdjęcia grupy
  • filmy z nagrania lotu (wręczane dla każdego uczestnika)
  • efektowne pokazy prowadzone przez profesjonalistów.

Przygotowanie do lotu

Całość procesu rozpoczyna się już w domu, od doboru ubrania. Najlepszym okaże się takie, które nie wpłynie na swobodę naszych ruchów. Do lotów wymagane jest obuwie sportowe. W żadnym wypadku nie wolno mieć na sobie biżuterii. Wszelkiego typu ozdoby należy ściągnąć przed wejściem do tunelu.

Na samym początku, uczestnik jest w pełni przygotowywany do nadchodzących przeżyć. Krótki instruktaż teoretyczny pozwoli na zapoznanie się z zasadą działania urządzenia oraz ogólnymi przepisami bezpieczeństwa. Po formalnej części, osoba bądź grupa przekazywana jest w ręce specjalisty. To on przeprowadza praktyczną część szkolenia, dobiera asortyment (kombinezon, hełm, kask, gogle) oraz asystuje przy lotach w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Przygoda dla każdego

Chociaż pierwotnym założeniem tuneli aerodynamicznych było szkolenie przyszłych skoczków, aktywność ta bardzo szybko znalazła zastosowanie jako codzienna atrakcja.

Loty aerodynamiczne to propozycja bardzo konkurencyjna dla tradycyjnych skoków spadochronowych. Dodatkowo, pozwala na podobne przeżycia. Rozrywka pod okiem profesjonalnych instruktorów trafi w gusta lubiących nowe doznania. To także świetny pomysł na prezent czy też szalony wypad grupowy.

Gaz pieprzowy fox

Gaz pieprzowy jaki wybrać

Czwartą, ale za to ogromną zaletą gazu pieprzowego jest jego uniwersalność. Gazu bez problemu użyje kobieta, czy nawet kilkuletnie dziecko bez żadnego…

Zobacz tekst

Recenzja: Żyjący z wilkami

Nasza ocena:
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka

Tytuł: Żyjący z wilkami
Autor: Shaun Ellis, Penny Junor
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 334

Zobacz tekst

Recenzja: Życie podręcznik sztuki przetrwania

Nasza ocena: brak
Tytuł: Życie podręcznik sztuki przetrwania
Autor: Łukasz Miszewski
Wydawnictwo: Illuminatio
Ilość stron: 136

Zobacz tekst

Recenzja: Zanim wyruszysz czyli coś o survivalu

Nasza ocena:
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka

Tytuł: Zanim wyruszysz czyli coś o survivalu
Autor: Andrzej Trembaczowski
Ilość stron: 115

Zobacz tekst

Recenzja: W uścisku żywiołów EL CONDOR RIO COLCA

Nasza ocena:
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka

Tytuł: Żyjący z wilkami
Autor: Shaun Ellis, Penny Junor
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 334

Zobacz tekst
Ostatnio na stronie...

Gaz pieprzowy jaki wybrać

Czwartą, ale za to ogromną zaletą gazu pieprzowego jest jego uniwersalność. Gazu bez problemu użyje kobieta, czy nawet kilkuletnie dziecko bez żadnego…

czytaj dalej

Jak nie kichać

Jeżeli chcesz powstrzymać kichanie, znamy tylko jeden w 100% sprawdzony sposób. Gdy tylko poczujesz niebezpieczne mrowienie w nosie zwiastujące nieuchronnie zbliżające się kichnięcie natychmiast jak najmocniej…

czytaj dalej

Jak odpalić auto na pych

Czasem zdarza się że samochód nie chce zapalić. Zdarza się to zarówno starym, jak i młodym pojazdom. W tym artykule dowiesz się jak odpalić samochód na pych…

czytaj dalej