Twoja Przygoda zaczyna się dzisiaj...

Strona główna » Miejski Survival » Skoki spadochronowe z tandemem. Co warto o nich wiedzieć?

Skoki spadochronowe z tandemem. Co warto o nich wiedzieć?

Czy skoki spadochronowe kojarzą ci się przede wszystkim z drogimi i czasochłonnymi szkoleniami? Tak naprawdę nie są one jednak potrzebne do tego, aby skoczyć ze spadochronem. Wystarczy, że skorzystamy ze skoków tandemowych, które obecnie są bardzo popularne także w Polsce. Co warto wiedzieć na ich temat?

Skoki spadochronowe nie odbywają się tylko w pojedynkę. Do wyboru mamy też skoki tandemowe, które mają miejsce w dwójkę. To właśnie skoki spadochronowe w tandemie cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem i wybierane są przez tych, którzy chcą po prostu dobrze się bawić i przetestować swoją odwagę.

Skoki tandemowe – co to jest?

Tandemy to specjalne skoki spadochronowe, które odbywają się w dwójkę, a dokładnie biorą w nich udział tandem pilot oraz pasażer. Pilotem tandemu jest instruktor spadochroniarstwa – osoba, która posiada wieloletnie doświadczenie w tej właśnie dziedzinie. To właśnie on odpowiada za wszystkie kwestie techniczne, dlatego pasażer nie musi zajmować się już niczym.

Jako pasażer nie musimy posiadać żadnego doświadczenia w spadochroniarstwie. Jesteśmy spięci wtedy z pilotem tandemu. W skokach tego rodzaju stosuje się również specjalne spadochrony tandemowe o większej nośności, dlatego mogą one bez problemu utrzymać się dwóm osobom. Stosuje się również dodatkowe spadochrony zapasowe oraz automaty spadochronowe, co przekłada się na bezpieczeństwo tej rozrywki.

Swobodne spadanie – to trzeba poczuć!

Zdecydowanie najbardziej emocjonującym momentem w trakcie skoku spadochronowego w tandemie jest swobodne spadanie. Termin ten odnosi się do spadania bez otartego spadochronu, czyli spadamy wtedy w kierunku ziemi z niesamowitą prędkością. To jedyne w swoim rodzaju uczucie, które po prostu trzeba poczuć.

Czas swobodnego spadania jest zależny od wysokości wyskoku. W przypadku wysokości 3000 metrów czas swobodnego spadania to około 30 sekund, z kolei dla wysokości 4000 metrów to około 60 sekund. Gdy skoczkowie osiągną odpowiednią wysokość około 1500 metrów, wtedy pilot otwiera spadochron. Lądowanie po skoku tandemowym jest miękkie i nie powoduje urazów.

Kto może wziąć udział w skoku tandemowym?

Skoki spadochronowe w tandemie wyróżniają się przede wszystkim łatwą dostępnością. Jak wspomnieliśmy na wstępie, aby odbyć skok spadochronowy, nie musimy brać udziału w szkoleniach. Także nie musimy uczestniczyć w badaniach lekarskich. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych przeciwwskazań do skoków tandemie.

Przeciwwskazania dotyczą przede wszystkim określonych schorzeń, w tym ostrej niewydolności krążeniowej i oddechowej, niestabilności kręgosłupa, epilepsji, wrodzonej łamliwości kości. Skakać nie mogą również osoby, które mają powyżej 100-115 kilogramów w zależności od używanego sprzętu spadochronowego.

Ile kosztują skoki spadochronowe w tandemie?

Ceny skoków są zależne od tego, jaką wysokość skoku wybierzemy, a także od wybranych przez nas dodatkowych usług. Za skoki z 3000 metrów zapłacimy około 500 złotych, natomiast za skoki z 4000 metrów zapłacimy około 700 złotych. Możemy również zdecydować się na skorzystanie z dodatkowych usług, na przykład filmowania. Jest to wydatek od 200 do 300 złotych.

Na skoki spadochronowe zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive” z siedzibą na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Pełna oferta oraz formularz rezerwacji on-line dostępne są na stronie internetowej: https://skydive.pl.

Kurtka M65, czyli garść informacji o kultowej kurtce

Kurtka M65 to kurtka wojskowa używana przez armię Stanów Zjednoczonych od lat 70-tych XX wieku.

Zobacz tekst
Gaz pieprzowy fox

Gaz pieprzowy jaki wybrać

Czwartą, ale za to ogromną zaletą gazu pieprzowego jest jego uniwersalność. Gazu bez problemu użyje kobieta, czy nawet kilkuletnie dziecko bez żadnego…

Zobacz tekst

Recenzja: Żyjący z wilkami

Nasza ocena:
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka

Tytuł: Żyjący z wilkami
Autor: Shaun Ellis, Penny Junor
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 334

Zobacz tekst

Recenzja: Życie podręcznik sztuki przetrwania

Nasza ocena: brak
Tytuł: Życie podręcznik sztuki przetrwania
Autor: Łukasz Miszewski
Wydawnictwo: Illuminatio
Ilość stron: 136

Zobacz tekst

Recenzja: Zanim wyruszysz czyli coś o survivalu

Nasza ocena:
gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka

Tytuł: Zanim wyruszysz czyli coś o survivalu
Autor: Andrzej Trembaczowski
Ilość stron: 115

Zobacz tekst