4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę kupując rower elektryczny

Kategoria artykułu: Blog
rower elektryczny

4 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę kupując rower elektryczny

[artykuł sponsorowany]

Rowery elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Trudno zresztą się temu dziwić. Są zarówno ekologicznym środkiem transportu, ale również wpisują się w zdrowy i aktywny tryb życia.

Zatem coraz więcej osób decyduje się na zakup roweru elektrycznego. Ale bądźmy szczerzy, wybór jest naprawdę ogromny, zatem jaki rower elektryczny najlepiej wybrać?

Po pierwsze: wydajna bateria

Dobry rower elektryczny powinien posiadać wydajną baterię. Jest to niezwykle istotne, szczególnie gdy rowerem elektrycznym zamierzamy dojeżdżać do pracy. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma pojemność baterii. Najmniejsze baterie posiadają pojemność około 6 amperogodzin. Warto lepiej wybrać model, który posiada pojemność baterii odpowiadającą 11 amperogodzinom.

Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że taki rower elektryczny jest zwyczajnie droższy. Duże znaczenie ma również akumulator. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się model litowo-jonowy. Takie akumulatory są po prostu najbardziej wydajne, a przy tym lekkie, zatem nie stanowią dużego obciążenia dla roweru. Najlepiej, aby był umiejscowiony do dolnej rury. Należy jeszcze poruszyć tutaj jedną kwestię, otóż akumulator litowo-jonowy nie posiada efektu pamięci, stąd nie trzeba obawiać się utraty pojemności.

Po drugie: bo ważny jest montaż silnika

Podczas wyboru roweru elektrycznego należy zwrócić uwagę na silnik, a precyzyjnie rzecz ujmując jego montaż. Silnik może być montowany centralnie, czyli w miejscu kolby i suportu. Zapewnia to najbardziej wygodną jazdę i prowadzenia.

Oczywiście dzięki temu, że masa silnika jest bardzo dobrze rozłożona, komfort jazdy znacząco się zwiększa. Ale poza zaletami, taki rodzaj montowania ma też jedną wadę, otóż rower elektryczny z tym sposobem mocowania silnika jest po prostu znaczenie droższy.

W tym przypadku jednak droższy znaczy lepszy, gdyż taki silnik jest mniej awaryjny. Tańsze modele mogą mieć silnika montowane na piastach. Mogą zatem znajdować się zarówno z przodu, jak i tyłu. Niestety w tym przypadku masa silnika jest bardziej odczuwalna, ale cena jest też znacząco niższa.

Warto jednak pamiętać, że silnik w każdym modelu roweru elektrycznego działa tak samo, umiejscowienie baterii wpływa tylko i wyłącznie na komfort jazdy. Warto również wiedzieć, że w myśl przepisów o ruchu drogowym silnik elektryczny może posiadać moc maksymalną wynoszącą 250 W. Zatem prędkość nie może przekroczyć 25 km/h.

Po trzecie: bo rodzaj roweru ma znaczenie

Wiadomo silnik i bateria są niezwykle ważne w przypadku roweru elektrycznego. Sklep internetowy oferuje naprawdę szeroki wybór, ale poza tymi parametrami technicznymi należy zastanowić się, do czego owy model ma nam służyć. W tym przypadku możliwości jest wiele.

Możecie zdecydować się na rower elektryczny trekingowy, który możemy uznać za rower do zadań specjalnych. W tym przypadku sprawdzi się dla miłośników długiej jazdy, po cięższym i bardziej wymagającym terenie. Tutaj kluczową role ma zakres błotników oraz napęd elektryczny, który zapewnia świetne wspomaganie.

Dla amatorów bardziej ekstremalnej jazdy polecamy rowery górskie. Są one niezastąpione nawet na podjazdach. Dostępne są również rowery miejskie idealnie do jazdy po mieście. Zapewniają one wygodę, a jednocześnie wyprostowaną pozycję ciała.

Można również zdecydować się na rower crossowy, który sprawdzi się zarówno do jazdy po mieście, ale również w bardziej wymagającym terenie. Zatem koniecznie zastanów się, czy rower elektryczny będzie Ci służył tylko do jazdy po mieście, czy może wolisz wybrać model, który jest niezastąpiony do jazdy po trudnym terenie.

Po czwarte: dodatkowe wyposażenie ma również znaczenie

Podobnie jak w przypadku klasycznych rowerów koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na ilość przerzutek. Mogą to być przerzutki zewnętrzne, jak i te zintegrowane z piastą. Ten drugie są zdecydowanie lepsze. Otóż są mniej awaryjne, ale i bezobsługowe. Jeżeli rowerem zamierzasz jeździć do pracy, to oczywiście ważne są błotniki. Powinny być optymalnie duże, dzięki temu nie musisz obawiać się zabrudzenia nogawek.

Warto również zdecydować się na osłony na łańcuch, które chronią zarówno przed zabrudzeniem, ale również jego uszkodzeniem. Przysłowiową kropką nad “i” są tutaj akcesoria, takie jak bagażnik, czy koszyk, które zwiększają jego funkcjonalność.

Wiele osób zastanawia się, jaki rower elektryczny wybrać? Otóż ważny jest rodzaj, który zależy od terenu, po którym zamierzasz jeździć. Warto oczywiście zwrócić uwagę na montaż silnika, ale i wydajną baterię.

To Cię może zainteresować!

Ekwipunek na wyprawę trekkingową

Niezależnie od tego, czy chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z górskimi wyprawami, czy może masz już kilka takich wycieczek

Read More...

Narty zjazdowe – jak wybrać model dla początkującego narciarza?

Sezon narciarski już wkrótce się rozpocznie, dlatego coraz więcej osób poszukuje dla siebie nart, na których mogłyby one rozpocząć

Read More...

Taktyczne zegarki TRASER idealne na survival

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by posiadać prawdziwie wojskowy zegarek, z możliwościami oraz technologiami wykorzystywanymi przez armię, to mamy

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu