Czy w XXI wieku nadal warto kserować dokumenty?

Kategoria artykułu: Blog, Miejski Survival

Aktualnie żyjemy w czasach coraz większej cyfryzacji. Całą niezbędną nam wiedzę, możemy znaleźć na stronach internetowych, na YouTubie czy ogólnie mówiąc w internecie. Jest to oczywiście ogromne osiągnięcie naszej cywilizacji i nie podlega to żadnej dyskusji. Ale czy to oznacza, że powinniśmy już w zupełności zrezygnować z drukowania oraz kserowania książek oraz dokumentów?

Plusy z wersji cyfrowych

Niewątpliwymi plusami, trzymania całej wiedzy w postaci cyfrowej jest to że:

  • nie musimy martwić się o odpowiednio dużą ilość miejsca, w celu magazynowania wydrukowanych materiałów,
  • bardzo łatwo możemy kopiować i powielać dokumenty w wersji cyfrowej,
  • Na telefonie czy komputerze możemy mieć setki tysięcy materiałów i otwierać je oraz przesyłać bez żadnych ograniczeń.

Jak więc widać, plusów jest naprawdę sporo, które jednocześnie są ogromnym skokiem cywilizacyjnym. Jednak, trzeba pamiętać że większość urzędów oraz instytucji w dalszym ciągu nie przyjmuje wersji cyfrowych, a jedynie papierowe wersje dokumentów. Dlatego też warto jesteśmy zmuszeni do korzystania z ksero.

Kserowanie dokumentów, a survival

Kserowanie dokumentów, jest także bardzo ważne z punktu widzenia survivalowego. Dobrze mieć skserowane dokumenty, takie jak prawo jazdy, paszport, dowód rejestracyjny itp. Oczywiście nie są one pełnoprawnym dokumentem, ale mogą pomóc nam w szybszym dotarciu do oryginałów lub wyrobienia nowych dokumentów. Jeżeli na przykład zgubisz paszport za granicą, to nie wrócisz do Polski. W takiej sytuacji musisz udać się do polskiej ambasady lub konsulatu i tam wyrobić nowy dokument. Posiadanie ksero oryginału znacznie ułatwi i przyśpieszy ten proces.

Z tego samo powodu warto też skanować dokumenty i trzymać je albo w chmurze albo na pendrive, szczególnie jeżeli wybieramy się za granicę. Na pendrive możemy trzymać wiele plików, których transport w plecaku czy walizce byłby uciążliwy. W dodatku, zeskanowane dokumenty możemy zabezpieczyć hasłem i zaszyfrować całego pendrive. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nawet jeśli zgubimy nośnik danych, na którym znajdują się zeskanowane dokumenty to nie trafią one w niepowołane ręce.

Jak bezpiecznie przechowywać dokumenty?

Najważniejsze, aby przechowywać dokumenty w różnych formach – dzięki temu będziemy przygotowani na wiele sytuacji. Możemy posiadać oryginały dokumentów, schowane gdzieś w mieszkaniu. Oprócz tego, skserowane dokumenty możemy trzymać w bardziej dostępnym miejscu, a zeskanowane dokumenty możemy trzymać na zaszyfrowanym pendrivie oraz ich dodatkową kopię w chmurze. Dzięki temu będziemy zabezpieczeni na każdą ewentualność.

To Cię może zainteresować!

Saperka Towarzysz Leśnych Wędrówek – recenzja

Szpadel krótki jest dosyć prostym narzędziem i wydawać by się mogło, że ciężko jest je ulepszyć czy zmodernizować. Czy

Read More...

Karabiny maszynowe i broń palna

Każdy człowiek na świecie powinien mieć swoją pasją, a każdą pasję należy mocno wspierać i zachęcać do jej rozwoju.

Read More...

Scyzoryk – więcej niż nóż

Scyzoryk – więcej niż nóż To jasne, że scyzoryk należy do tego typu gadżetów, na którego użytkowanie czekają z utęsknieniem

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu