Czy w XXI wieku nadal warto kserować dokumenty?

Kategoria artykułu: Blog, Miejski Survival

Aktualnie żyjemy w czasach coraz większej cyfryzacji. Całą niezbędną nam wiedzę, możemy znaleźć na stronach internetowych, na YouTubie czy ogólnie mówiąc w internecie. Jest to oczywiście ogromne osiągnięcie naszej cywilizacji i nie podlega to żadnej dyskusji. Ale czy to oznacza, że powinniśmy już w zupełności zrezygnować z drukowania oraz kserowania książek oraz dokumentów?

Plusy z wersji cyfrowych

Niewątpliwymi plusami, trzymania całej wiedzy w postaci cyfrowej jest to że:

  • nie musimy martwić się o odpowiednio dużą ilość miejsca, w celu magazynowania wydrukowanych materiałów,
  • bardzo łatwo możemy kopiować i powielać dokumenty w wersji cyfrowej,
  • Na telefonie czy komputerze możemy mieć setki tysięcy materiałów i otwierać je oraz przesyłać bez żadnych ograniczeń.

Jak więc widać, plusów jest naprawdę sporo, które jednocześnie są ogromnym skokiem cywilizacyjnym. Jednak, trzeba pamiętać że większość urzędów oraz instytucji w dalszym ciągu nie przyjmuje wersji cyfrowych, a jedynie papierowe wersje dokumentów. Dlatego też warto jesteśmy zmuszeni do korzystania z ksero.

Kserowanie dokumentów, a survival

Kserowanie dokumentów, jest także bardzo ważne z punktu widzenia survivalowego. Dobrze mieć skserowane dokumenty, takie jak prawo jazdy, paszport, dowód rejestracyjny itp. Oczywiście nie są one pełnoprawnym dokumentem, ale mogą pomóc nam w szybszym dotarciu do oryginałów lub wyrobienia nowych dokumentów. Jeżeli na przykład zgubisz paszport za granicą, to nie wrócisz do Polski. W takiej sytuacji musisz udać się do polskiej ambasady lub konsulatu i tam wyrobić nowy dokument. Posiadanie ksero oryginału znacznie ułatwi i przyśpieszy ten proces.

Z tego samo powodu warto też skanować dokumenty i trzymać je albo w chmurze albo na pendrive, szczególnie jeżeli wybieramy się za granicę. Na pendrive możemy trzymać wiele plików, których transport w plecaku czy walizce byłby uciążliwy. W dodatku, zeskanowane dokumenty możemy zabezpieczyć hasłem i zaszyfrować całego pendrive. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nawet jeśli zgubimy nośnik danych, na którym znajdują się zeskanowane dokumenty to nie trafią one w niepowołane ręce.

Jak bezpiecznie przechowywać dokumenty?

Najważniejsze, aby przechowywać dokumenty w różnych formach – dzięki temu będziemy przygotowani na wiele sytuacji. Możemy posiadać oryginały dokumentów, schowane gdzieś w mieszkaniu. Oprócz tego, skserowane dokumenty możemy trzymać w bardziej dostępnym miejscu, a zeskanowane dokumenty możemy trzymać na zaszyfrowanym pendrivie oraz ich dodatkową kopię w chmurze. Dzięki temu będziemy zabezpieczeni na każdą ewentualność.

To Cię może zainteresować!

Pompa ciepła do basenu: co warto wiedzieć?

Przez długi czas podgrzewanie wody w basenach o różnej wielkości i przeznaczeniu było elektryczne – różne elementy grzejne

Read More...

Czy warto zapisać dziecko na obóz survivalowy?

Ostatnimi laty coraz większa liczba rodziców, szukających pomysłu na wakacje dla swojego dziecka, decyduje się zapisać swoją pociechę na

Read More...

Życie poza systemem, czyli survival na pełny etat

Umiejętności związane z radzeniem sobie w najtrudniejszych warunkach powinny być prowadzone w szkołach tuż obok zajęć wychowania fizycznego. Dla

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu