Survival – tylko zabawa czy może coś więcej?

[artykuł sponsorowany]

Strona główna » Blog » Dlaczego warto mieć lustrzankę?

Z racji tego, że producenci lustrzanek tworzą coraz to bardziej kompaktowe i intuicyjne aparaty fotograficzne, znalazły one uznanie w oczach fotografów – amatorów. Wiele osób decyduje się na zakup lustrzanki głównie z zamysłem wykonywania lepszej jakości zdjęć. Warto jednak znać również inne zalety posiadania tego rodzaju aparatu fotograficznego.

Gabaryty urządzenia i wielkość obrazu

W zależności od punktu widzenia, dla wielu osób ważne są rozmiary aparatu fotograficznego. Jeśli chcemy robić wysokiej jakości zdjęcia musimy mieć urządzenie, które dobrze układa się w dłoni. Dzięki swojej wadze, lustrzanka jest stabilna i łatwiej się ją trzyma nić aparat kompaktowy. Poza tym, ważne jest, że dzięki dużej matrycy możemy robić wysokiej jakości obrazy. Wychwytuje ona więcej światła, dlatego na zdjęciach widoczne będą liczne szczegóły.

Szeroki wybór obiektywów i szybkość pracy

Zaletą lustrzanek jest również możliwość wymiany obiektywów i dobór odpowiedniego do danej sytuacji. Oczywiście na początek warto wybrać najprostszy zoom, a wraz z rozwojem umiejętności fotografowania zaopatrzyć się w bardziej zaawansowane konstrukcje. Lustrzanki są idealnym aparatem dla osób, które lubią szybko i efektywnie pracować mając jednocześnie kontrolę nas całym procesem tworzenia obrazu. Urządzenia wyposażone są w masę pokręteł i przycisków, które umożliwiają manualne dostosowanie obrazu do naszych preferencji. Dzięki temu możemy zrobić zdjęcie dokładnie takie jak sobie wymyślimy. Przykładem wysokiej klasy lustrzanki jest: https://proclub.pl/strefa_canon/lustrzanki_zaawansowane/canon_eos_6d_mark_ii_body_grip_canon_bg-e21_lub_statyw_manfrotto_befree_z_glowica_za_1_zl.html. Obecnie producenci oferują lustrzanki mniejszych rozmiarów, z zachowaniem wszystkich funkcji i zalet dotychczasowych aparatów. Ten model doskonale sprawdzi się w podróży. Można powiedzieć, że aparat jest „mały wyglądem, ale wielki duchem”.

Szybkość i niezawodność działania

Niezwykle ważne w lustrzankach jest to, że mają one automatyczny system wyostrzania obrazu. Dzięki temu można robić serię dynamicznych fotografii i wyostrzać obraz między ujęciami. Jeśli szukamy aparatu, który pozwoli nam kontrolować tworzenie całego obrazu, da nam najwyższej jakości zdjęcia i pozwoli dobrać odpowiedni do okoliczności obiektyw, to lustrzanka jest idealnym rozwiązaniem. Warto pamiętać, że gabarytowo aparaty tego rodzaju stały się mniejsze i zachowały wszystkie funkcje, więc świetnie sprawdzą się w podróży. Dzięki lustrzankom można kreować obrazy w wyobraźni i urzeczywistniać je robiąc fotografie. Manualne ustawienie pozwalają dostroić każdy element obrazu według własnych upodobań.