Jaki pistolet maszynowy wybrać do walk airsoft?

Kategoria artykułu: Blog, Ekwipunek

Każdy uczestnik walk airsoft staje w końcu przed wyborem broni, którą będzie chciał się posługiwać na symulowanym placu boju. Największym zainteresowaniem w tej kwestii cieszą się z reguły pistolety maszynowe. Dlaczego? Ponieważ to one zapewniają dynamiczną rozgrywkę. Ich użytkownik nie jest zmuszony do przeładowywania broni po każdym strzale. Poza tym zarówno początkujący gracze jak i ci bardziej zaawansowani doceniają w nich nie tylko szybkość oddawania strzałów, ale i z reguły niewielkie rozmiary.

Jest jeszcze jedna zaleta, która przemawia za pistoletami maszynowymi – są dość uniwersalne i sprawdzą się doskonale w ciasnych pomieszczeniach i na ograniczonym terenie, jak i w scenariuszach, rozgrywanych na świeżym powietrzu. 

Pistolet maszynowy – czym się wyróżnia?

W walkach airsoft broń dzieli się przede wszystkim na tę krótką – podręczną oraz długą – na przykład karabin snajperski. Można więc śmiało powiedzieć, że pistolety maszynowe zajmują między nimi niejako miejsce pośrednie. Przede wszystkim są znacznie mniejsze i bardziej poręczne, niż tradycyjne karabiny, a przy tym zapewniają dynamikę strzału. To właśnie za tę ostatnią cechę użytkownicy cenią je najbardziej. Dzięki temu urządzeniu będziesz w stanie przeprowadzić szybko i sprawnie akcję szturmową niemal w każdym rozgrywanym scenariuszu.

Jednak jest coś, z czym musisz się liczyć, przy wyborze tego rodzaju broni. Pistolet maszynowy zawsze będzie cechował się mniejszą celnością strzału, a co za tym idzie, słabszą skutecznością na długich dystansach. 

Kto powinien sięgnąć po pistolety maszynowe ASG?

Repliki pistoletów maszynowych ASG to dobry wybór przede wszystkim wtedy, kiedy wiesz, że w danym scenariuszu będziesz toczył walki głównie na bliskim i średnim dystansie. Taki rodzaj rozgrywki czeka cię, gdy wcielisz się w grupę antyterrorystyczną lub siły specjalne. To właśnie oni potrzebują broni, która skutecznie sprawdzi się w ciasnych korytarzach, klatkach schodowych albo podczas ostrzeliwania wroga z rogów pomieszczenia. 

To, po jaką konkretnie broń maszynową powinieneś sięgnąć, definiuje już rozgrywany scenariusz. Każda bowiem jednostka specjalna (policyjna lub wojskowa) ma z reguły ściśle określony model uzbrojenia, jakim się posługuje. Zatem w zależności od tego, pod jakim szyldem będziesz prowadził batalię, w taką replikę ASG musisz się zaopatrzyć. 

Jednak nawet w tym przypadku jest też coś, co zależy już tylko i wyłącznie od upodobań gracza. To ty decydujesz o tym, jaki napęd znajdzie się w wybranej przez ciebie replice (elektryczny lub gazowy), a także, z jakiego materiału zostało wykonane urządzenie oraz kto odpowiada za jego produkcję. Pamiętaj przy tym jednak, że od jakości wykonania zależeć będą takie aspekty, jak: celność, realizm działania poszczególnych mechanizmów i szybkość wylotowa. W związku z tym im staranniej wykonana replika, z lepszych materiałów, tym większa precyzja wymienionych czynników. 

Natomiast jeśli wybrana rekonstrukcja batalii nie wymusza na tobie przynależności do określonej grupy, spokojnie możesz wybrać pistolet maszynowy, dopasowany do twoich preferencji. Tutaj, oprócz szybkostrzelności i rodzaju napędu, zastanów się nad wagą i rozmiarem takiej broni – a jeśli po prostu darzysz szczególną sympatią jakiś model, śmiało się na niego zdecyduj. Przy wyborze danej repliki zwróć też uwagę na dostępne dla niej części zamienne i tuningowe. W końcu nierzadko to właśnie od tych ulepszeń zależy ostateczne rozstrzygnięcie danej rozrywki. 

Jedno jest pewne – niezależnie od tego, na jaki pistolet maszynowy się zdecydujesz, zagwarantuje ci on dobrą zabawę i niezapomniane przeżycia na symulowanym polu bitwy.

To Cię może zainteresować!

Noktowizja czy termowizja? Która technologia lepiej spełnia dane potrzeby?

Rozważając dylemat noktowizja czy termowizja – co lepsze, istotne jest zrozumienie podstawowych różnic między tymi technologiami, aby móc dokonać

Read More...

Czym jest survival górski? Czym różni się od zwykłej szkoły przetrwania? Najważniejsze aspekty.

Szkoła przetrwania w górach różni się od survivalu w terenie płaskim. Filary survivalu, takie jak uzdatnianie wody, budowa schronienia,

Read More...

Planujesz zakup odzieży kolarskiej – sprawdź, na co warto zwrócić uwagę

Kolarstwo, bez względu na to, czy uprawiasz je rekreacyjnie, czy wyczynowo, wymaga odpowiedniego stroju. Dobra odzież kolarska może

Read More...

Mobile Sliding Menu