Karimata Nato Mat Olive

Kategoria artykułu: Ekwipunek, Śpiwory, Testy sprzętu

Karimata Nato Mat Olive

Każdy kto często przebywa na łonie natury, doskonale zdaje sobie sprawę jak ważna jest izolacja od podłoża i to niezależnie od pory roku – chociaż to w miesiącach jesiennych, zimowych oraz wiosennych brak izolacji jest najbardziej odczuwalny.

Jeżeli interesujesz się survivalem to doskonale wiesz, że wystarczy kilka gałęzi drzewa iglastego, aby zrobić dla siebie całkiem sprawne legowisko. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Weekendowy wypad w teren nie jest survivalem i gdyby każdy człowiek, używał świerkowych gałęzi jako izolacji, to nasze lasy bardzo szybko by uschły. Dlatego, jeżeli planujemy wypad w teren – nie ważne czy jest to piesza wycieczka, rowerowa wyprawa czy wypad na ryby powinniśmy wyposażyć się w odpowiednią karimatę.

Jaką karimatę wybrać?

Na rynku jest ogromny wybór różnego rodzaju karimat. Dostępne są one w sklepach sportowych, wędkarskich, militarnych i turystycznych. Jakie zatem karimaty są warte uwagi? Czym się kierować przy jej zakupie?
Przede wszystkim, ważny jest materiał z jakiego karimata została wykonana. Karimata powinna być odpowiednio gruba – aby dobrze izolowała nas od podłoża oraz amortyzowała nierówności terenu. Dodatkowo, materiał z którego będzie wykonana musi być wodoodporny – w przeciwnym razie, na skutek ciągłego kontaktu z wilgotną ziemią, bardzo szybko ulegnie zniszczeniu.
Trzecim, bardzo ważnym aspektem jest waga samej karimaty. Oczywiście, nie warto kupować najlżejszej karimaty, ponieważ będzie bardzo cienka i szybko się zniszczy. Równie problematyczny, może okazać się zakup grubej karimaty, której duża waga odbierze nam całą radość z wycieczki.

Karimata Nato Mat Olive

Dzięki uprzejmości firmy Milworld otrzymaliśmy do testów karimatę Nato Mat Olive i uważamy, że spełnia ona wszystkie powyższe kryteria. Karimata wykonana została z pianki EVA, fachowo nazywanej kopolimerem etylenu i octanu winylu. Dlaczego ten materiał jest tak ważny? Ponieważ posiada bardzo dobre parametry techniczne – jest odporny na ścieranie oraz wodę – dzięki którym zazwyczaj jest stosowany do produkcji podeszew butów trekkingowych lub sportowych.
Jednak zastosowanie pianki EVA do stworzenia karimaty, wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Dzięki niej, karimata jest bardzo trwała, nie odkształca się oraz jest odporna na warunki pogodowe.
Jej dość spora grubość, wynosząca 10 milimetrów, sprawa że z powodzeniem niweluje ona nierówności podłoża i pozwala na wygodny, regenerujący cen.

To Cię może zainteresować!

Pompa ciepła do basenu: co warto wiedzieć?

Przez długi czas podgrzewanie wody w basenach o różnej wielkości i przeznaczeniu było elektryczne – różne elementy grzejne

Read More...

Czy warto zapisać dziecko na obóz survivalowy?

Ostatnimi laty coraz większa liczba rodziców, szukających pomysłu na wakacje dla swojego dziecka, decyduje się zapisać swoją pociechę na

Read More...

Życie poza systemem, czyli survival na pełny etat

Umiejętności związane z radzeniem sobie w najtrudniejszych warunkach powinny być prowadzone w szkołach tuż obok zajęć wychowania fizycznego. Dla

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu