Latarki policyjne – sprawdź, co musisz o nich wiedzieć

Kategoria artykułu: Ekwipunek

[artykuł zewnętrzny]

Latarka to niezwykle ważny element wyposażenia służb mundurowych. Sprawdza się także w pracy ochroniarzy lub celników, a nawet u miłośników survivalu – innymi słowy wszędzie, gdzie potrzebny jest niezawodny sprzęt. Latarki policyjne wyróżniają się nie tylko silnym strumieniem światła. Są także niezwykle trwałe i wytrzymałe – sprawdź, czym kierować się przy wyborze.

Latarka policyjna – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Oczywiście najważniejszym aspektem jest strumień światła. Moc światła określają lumeny. W najtańszych modelach latarek policyjnych wynosi ona w granicach 150-300lm, najbardziej profesjonalne z nich – mogą posiadać moc nawet 950 lumenów. Wiązka mocnego światła sprawdza się świetnie w przypadku akcji poszukiwawczych lub przy pościgach. Latarką z mocą powyżej 700lm można też z łatwością oślepić przeciwnika. Ponadto, latarki policyjne wyposażone są zwykle w funkcje pozwalającą na regulację szerokości wiązki światła. Szeroki obszar widoczności pozwoli na możliwość dokładnej obserwacji terenu wokół nas, wąski natomiast – zwiększy zasięg padania światła, dzięki czemu umożliwi dotarcie światłem nawet do najdalszych obszarów.

Kolejną ważną cechą jest wodoszczelność. Latarka musi sprawdzić się przecież nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych – takich, jak silny deszcz. Stopień wodoszczelności określa stopień ochrony przed wodą, w tym przed przypadkowym zalaniem czy zanurzeniem. Najpopularniejszy standard zapewniający pełną ochronę to IPX7.

Nie możemy zapomnieć o baterii – producenci określają zazwyczaj czas pracy latarki. Najlepsze z nich wyposażone są w akumulator umożliwiający 3 godziny nieustannej pracy. Jeśli potrzebujesz niezawodnego sprzętu, warto już teraz przejrzeć pełną ofertę: latarki policyjne.

Latarki policyjne – tylko dla policjantów?

Nazwa określa tylko domyślne przeznaczenie. Oczywiście latarki policyjne sprawdzają się najczęściej w policji – ich niezwykle jasne, czasami wręcz rażące wiązki światła pomagają ubezwładnić napastnika. Mimo tego, to świetna opcja nie tylko dla służb mundurowych, ale także dla fanów survivalu – klasyczne latarki mogą nie dać sobie rady w nocnym lesie. W ciężkich warunkach liczy się przecież wytrzymałość i niezawodność sprzętu. Latarki policyjne sprawdzą się także przy codziennej pracy stróżów nocnych i ochroniarzy. Ich jasny promień pomoże dostrzec wszystko, co w przypadku normalnej latarki w mig zniknęłoby nam z pola widzenia. Latarki policyjne mogą okazać się także przydatnym wyposażeniem przy długich wędrówkach górskich; szczególnie w okresie zimowym, kiedy dzień jest coraz krótszy.

To Cię może zainteresować!

Ekwipunek na wyprawę trekkingową

Niezależnie od tego, czy chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z górskimi wyprawami, czy może masz już kilka takich wycieczek

Read More...

Narty zjazdowe – jak wybrać model dla początkującego narciarza?

Sezon narciarski już wkrótce się rozpocznie, dlatego coraz więcej osób poszukuje dla siebie nart, na których mogłyby one rozpocząć

Read More...

Taktyczne zegarki TRASER idealne na survival

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by posiadać prawdziwie wojskowy zegarek, z możliwościami oraz technologiami wykorzystywanymi przez armię, to mamy

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu