Latarki policyjne – sprawdź, co musisz o nich wiedzieć

Kategoria artykułu: Ekwipunek

[artykuł zewnętrzny]

Latarka to niezwykle ważny element wyposażenia służb mundurowych. Sprawdza się także w pracy ochroniarzy lub celników, a nawet u miłośników survivalu – innymi słowy wszędzie, gdzie potrzebny jest niezawodny sprzęt. Latarki policyjne wyróżniają się nie tylko silnym strumieniem światła. Są także niezwykle trwałe i wytrzymałe – sprawdź, czym kierować się przy wyborze.

Latarka policyjna – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Oczywiście najważniejszym aspektem jest strumień światła. Moc światła określają lumeny. W najtańszych modelach latarek policyjnych wynosi ona w granicach 150-300lm, najbardziej profesjonalne z nich – mogą posiadać moc nawet 950 lumenów. Wiązka mocnego światła sprawdza się świetnie w przypadku akcji poszukiwawczych lub przy pościgach. Latarką z mocą powyżej 700lm można też z łatwością oślepić przeciwnika. Ponadto, latarki policyjne wyposażone są zwykle w funkcje pozwalającą na regulację szerokości wiązki światła. Szeroki obszar widoczności pozwoli na możliwość dokładnej obserwacji terenu wokół nas, wąski natomiast – zwiększy zasięg padania światła, dzięki czemu umożliwi dotarcie światłem nawet do najdalszych obszarów.

Kolejną ważną cechą jest wodoszczelność. Latarka musi sprawdzić się przecież nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych – takich, jak silny deszcz. Stopień wodoszczelności określa stopień ochrony przed wodą, w tym przed przypadkowym zalaniem czy zanurzeniem. Najpopularniejszy standard zapewniający pełną ochronę to IPX7.

Nie możemy zapomnieć o baterii – producenci określają zazwyczaj czas pracy latarki. Najlepsze z nich wyposażone są w akumulator umożliwiający 3 godziny nieustannej pracy. Jeśli potrzebujesz niezawodnego sprzętu, warto już teraz przejrzeć pełną ofertę: latarki policyjne.

Latarki policyjne – tylko dla policjantów?

Nazwa określa tylko domyślne przeznaczenie. Oczywiście latarki policyjne sprawdzają się najczęściej w policji – ich niezwykle jasne, czasami wręcz rażące wiązki światła pomagają ubezwładnić napastnika. Mimo tego, to świetna opcja nie tylko dla służb mundurowych, ale także dla fanów survivalu – klasyczne latarki mogą nie dać sobie rady w nocnym lesie. W ciężkich warunkach liczy się przecież wytrzymałość i niezawodność sprzętu. Latarki policyjne sprawdzą się także przy codziennej pracy stróżów nocnych i ochroniarzy. Ich jasny promień pomoże dostrzec wszystko, co w przypadku normalnej latarki w mig zniknęłoby nam z pola widzenia. Latarki policyjne mogą okazać się także przydatnym wyposażeniem przy długich wędrówkach górskich; szczególnie w okresie zimowym, kiedy dzień jest coraz krótszy.

To Cię może zainteresować!

Dlaczego warto zainwestować w skórzaną kurtkę?

Trwałość i wytrzymałość kurtek skórzanych Dlaczego skóra naturalna jest lepsza od sztucznej? Być może widzieliście wiele skórzanych kurtek. Część z nich

Read More...

Personalizowane breloki na Dzień Ojca – praktyczny prezent z głębią

Dzień Ojca to wyjątkowa okazja, by wyrazić nasze uczucia i podziękowanie dla naszych ojców za ich obecność, wsparcie i

Read More...

Survivalowe bransoletki dla taty: Praktyczny prezent na Dzień Ojca

Dzień Ojca to idealna okazja, aby podarować tacie coś wyjątkowego i jednocześnie praktycznego. Dla ojców, którzy lubią przygody na

Read More...

Mobile Sliding Menu