Strona główna » Miejski Survival » Loty w tunelu aerodynamicznym

Loty w tunelu aerodynamicznym

Tunel aerodynamiczny często nazywany jest alternatywą dla tradycyjnej formy skoków spadochronowych. Osoby chcące spróbować nowych wrażeń, wybierają właśnie tę formę aktywności z kilku względów. Przede wszystkim chodzi tutaj o atrakcyjną cenę, dostępność oraz dużą dowolność wyboru wariantu usługi.

Miłośnicy przestworzy

Człowiek od zawsze pragnął latać. Już w starożytnych mitach pojawia się wzmianka o nieudanym podboju przestworzy. Dzięki postępowi a także nowym, bezpiecznym technologiom, podniebna przygoda jest teraz dostępna dla każdego. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby na własnej skórze poczuć tę prędkość oraz towarzyszącą jej adrenalinę.

Wśród podniebnych atrakcji, nie sposób nie wspomnieć o lotach spadochronowych. W ostatnim czasie, poważną konkurencję dla tej aktywności stanowią jednak tunele aerodynamiczne. Oferują podobne przeżycia w bardziej przystępnej cenie. To zatem kusząca propozycja dla osób chcących poczuć dreszczyk emocji na własnej skórze.

Działanie i budowa tuneli aerodynamicznych

Miejsca przeznaczone do amatorskich lotów muszą w pełni odpowiadać restrykcyjnym wymaganiom. Mamy tu do czynienia z nowoczesną infrastrukturą, zapewniającą pełne bezpieczeństwo uczestnikom. Całość konstrukcji napędzana jest przez wentylatory dużej mocy. Urządzenia te potrafią rozpędzać strugi powietrza do niebywałych prędkości, ponad 300 km/h !

Zaawansowana technologia jest w pełni bezpieczna a sam tunel okresowo poddawany badaniom kontrolnym. Dzięki możliwości zakupu lotu indywidualnego, można w pełnym stopniu odczuć to samo, co skoczkowie spadochronowi. Jest to również ciekawa opcja dla wszelkiego rodzaju imprez integracyjnych czy też wypadów w większym gronie znajomych.

Coraz większa popularność

Warto nadmienić, że w Polsce loty w tunelach aerodynamicznych dopiero zyskują popularność. Powstają nowe ośrodki, które oferują tę formę rozrywki. Przykładowy tunel aerodynamiczny, działający już od 2014 roku, znajduje się chociażby w Warszawie (oferta na stronie profly.pl). Wśród dostępnych opcji znaleźć można zarówno indywidualne jak i grupowe warianty lotów.

Pomysł na imprezę integracyjną

Spotkania integracyjne pełnią wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim, wzajemne zrozumienie współpracowników gwarantuje większą efektywność ich pracy. Chodzi jednak również o stworzenie odpowiedniej atmosfery czy też więzi w grupie. Loty aerodynamiczne mogą okazać się świetną inicjatywą łączącą pracowników firmy. Wspólne przeżycia z pewnością zostaną zapamiętane na długie lata!

Firmy zajmujące się tym rodzajem aktywności, bardzo często oferują dodatkowe usługi związane z samym lotem. Wśród nich znaleźć może się chociażby:

  • pełen catering
  • pamiątkowe zdjęcia grupy
  • filmy z nagrania lotu (wręczane dla każdego uczestnika)
  • efektowne pokazy prowadzone przez profesjonalistów.

Przygotowanie do lotu

Całość procesu rozpoczyna się już w domu, od doboru ubrania. Najlepszym okaże się takie, które nie wpłynie na swobodę naszych ruchów. Do lotów wymagane jest obuwie sportowe. W żadnym wypadku nie wolno mieć na sobie biżuterii. Wszelkiego typu ozdoby należy ściągnąć przed wejściem do tunelu.

Na samym początku, uczestnik jest w pełni przygotowywany do nadchodzących przeżyć. Krótki instruktaż teoretyczny pozwoli na zapoznanie się z zasadą działania urządzenia oraz ogólnymi przepisami bezpieczeństwa. Po formalnej części, osoba bądź grupa przekazywana jest w ręce specjalisty. To on przeprowadza praktyczną część szkolenia, dobiera asortyment (kombinezon, hełm, kask, gogle) oraz asystuje przy lotach w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Przygoda dla każdego

Chociaż pierwotnym założeniem tuneli aerodynamicznych było szkolenie przyszłych skoczków, aktywność ta bardzo szybko znalazła zastosowanie jako codzienna atrakcja.

Loty aerodynamiczne to propozycja bardzo konkurencyjna dla tradycyjnych skoków spadochronowych. Dodatkowo, pozwala na podobne przeżycia. Rozrywka pod okiem profesjonalnych instruktorów trafi w gusta lubiących nowe doznania. To także świetny pomysł na prezent czy też szalony wypad grupowy.

Komar gryzący człowieka

Dlaczego komary mnie gryzą?

Większość osób uważa, że komary gryzą nas dlatego, że są głodne – nie jest to do końca prawda. Samica komara potrzebuje naszej krwi do…

Czy polscy żołnierze będą trenować na żywych zwierzętach?

Jak ma przebiegać takie szkolenie? Odpowiednio znieczulonej i nieświadomej świni przecina się tętnice, a żołnierz musi ją uratować i dokonać szybkiego…

kleszcz

Kleszcze – wszystko co musisz wiedzieć

Kleszcz, zazwyczaj zaczyna wędrówkę po naszym ciele od stóp i wspina się coraz wyżej szukając dogodnego miejsca na wkłucie. Tutaj bardzo wiele…

Co pić w terenie – yerba mate

Powszechnie yerbę nazywa się lepszą wersją kawy. Pobudza równie dobrze – a niektórzy twierdzą że nawet lepiej – od kawy, a do tego nie podrażnia…

Czym różni się kompas od busoli

W języku polskim występuje słowo kompas oraz busola, a nazw tych często używa się naprzemiennie, co jest dużym błędem. W tym artykule wyjaśnimy…