Loty w tunelu aerodynamicznym

Kategoria artykułu: Miejski Survival

Miłośnicy przestworzy

Człowiek od zawsze pragnął latać. Już w starożytnych mitach pojawia się wzmianka o nieudanym podboju przestworzy. Dzięki postępowi a także nowym, bezpiecznym technologiom, podniebna przygoda jest teraz dostępna dla każdego. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby na własnej skórze poczuć tę prędkość oraz towarzyszącą jej adrenalinę.

Wśród podniebnych atrakcji, nie sposób nie wspomnieć o lotach spadochronowych. W ostatnim czasie, poważną konkurencję dla tej aktywności stanowią jednak tunele aerodynamiczne. Oferują podobne przeżycia w bardziej przystępnej cenie. To zatem kusząca propozycja dla osób chcących poczuć dreszczyk emocji na własnej skórze.

Działanie i budowa tuneli aerodynamicznych

Miejsca przeznaczone do amatorskich lotów muszą w pełni odpowiadać restrykcyjnym wymaganiom. Mamy tu do czynienia z nowoczesną infrastrukturą, zapewniającą pełne bezpieczeństwo uczestnikom. Całość konstrukcji napędzana jest przez wentylatory dużej mocy. Urządzenia te potrafią rozpędzać strugi powietrza do niebywałych prędkości, ponad 300 km/h !

Zaawansowana technologia jest w pełni bezpieczna a sam tunel okresowo poddawany badaniom kontrolnym. Dzięki możliwości zakupu lotu indywidualnego, można w pełnym stopniu odczuć to samo, co skoczkowie spadochronowi. Jest to również ciekawa opcja dla wszelkiego rodzaju imprez integracyjnych czy też wypadów w większym gronie znajomych.

Coraz większa popularność

Warto nadmienić, że w Polsce loty w tunelach aerodynamicznych dopiero zyskują popularność. Powstają nowe ośrodki, które oferują tę formę rozrywki. Przykładowy tunel aerodynamiczny, działający już od 2014 roku, znajduje się chociażby w Warszawie (oferta na stronie profly.pl). Wśród dostępnych opcji znaleźć można zarówno indywidualne jak i grupowe warianty lotów.

Pomysł na imprezę integracyjną

Spotkania integracyjne pełnią wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim, wzajemne zrozumienie współpracowników gwarantuje większą efektywność ich pracy. Chodzi jednak również o stworzenie odpowiedniej atmosfery czy też więzi w grupie. Loty aerodynamiczne mogą okazać się świetną inicjatywą łączącą pracowników firmy. Wspólne przeżycia z pewnością zostaną zapamiętane na długie lata!

Firmy zajmujące się tym rodzajem aktywności, bardzo często oferują dodatkowe usługi związane z samym lotem. Wśród nich znaleźć może się chociażby:

  • pełen catering
  • pamiątkowe zdjęcia grupy
  • filmy z nagrania lotu (wręczane dla każdego uczestnika)
  • efektowne pokazy prowadzone przez profesjonalistów.

Przygotowanie do lotu

Całość procesu rozpoczyna się już w domu, od doboru ubrania. Najlepszym okaże się takie, które nie wpłynie na swobodę naszych ruchów. Do lotów wymagane jest obuwie sportowe. W żadnym wypadku nie wolno mieć na sobie biżuterii. Wszelkiego typu ozdoby należy ściągnąć przed wejściem do tunelu.

Na samym początku, uczestnik jest w pełni przygotowywany do nadchodzących przeżyć. Krótki instruktaż teoretyczny pozwoli na zapoznanie się z zasadą działania urządzenia oraz ogólnymi przepisami bezpieczeństwa. Po formalnej części, osoba bądź grupa przekazywana jest w ręce specjalisty. To on przeprowadza praktyczną część szkolenia, dobiera asortyment (kombinezon, hełm, kask, gogle) oraz asystuje przy lotach w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Przygoda dla każdego

Chociaż pierwotnym założeniem tuneli aerodynamicznych było szkolenie przyszłych skoczków, aktywność ta bardzo szybko znalazła zastosowanie jako codzienna atrakcja.

Loty aerodynamiczne to propozycja bardzo konkurencyjna dla tradycyjnych skoków spadochronowych. Dodatkowo, pozwala na podobne przeżycia. Rozrywka pod okiem profesjonalnych instruktorów trafi w gusta lubiących nowe doznania. To także świetny pomysł na prezent czy też szalony wypad grupowy.

To Cię może zainteresować!

Noktowizja czy termowizja? Która technologia lepiej spełnia dane potrzeby?

Rozważając dylemat noktowizja czy termowizja – co lepsze, istotne jest zrozumienie podstawowych różnic między tymi technologiami, aby móc dokonać

Read More...

Czym jest survival górski? Czym różni się od zwykłej szkoły przetrwania? Najważniejsze aspekty.

Szkoła przetrwania w górach różni się od survivalu w terenie płaskim. Filary survivalu, takie jak uzdatnianie wody, budowa schronienia,

Read More...

Planujesz zakup odzieży kolarskiej – sprawdź, na co warto zwrócić uwagę

Kolarstwo, bez względu na to, czy uprawiasz je rekreacyjnie, czy wyczynowo, wymaga odpowiedniego stroju. Dobra odzież kolarska może

Read More...

Mobile Sliding Menu