Na biwaku i w garażu. Multitool zamiast skrzynki narzędziowej?

Kategoria artykułu: Ekwipunek

Multitool – a co to takiego?

Wyglądem multitool przypomina scyzoryk lub nóż motylkowy. Jego głównymi elementami są ostrze oraz szczypce. Na tym jednak nie koniec, bo to praktyczne akcesorium oddaje do Twojej dyspozycji także inne narzędzia, między innymi:

  • śrubokręty różnego typu, od płaskich i krzyżakowych, poprzez małe i duże, aż do takich z wymiennymi końcówkami imbusowymi,
  • piła do drewna,
  • dodatkowe ostrze ze stali nierdzewnej (zazwyczaj o specjalistycznym profilu),
  • szpikulec / szydło,
  • przecinak do drutu.

Kieszonkowy, pełnowymiarowy czy profesjonalny?

W zależności od wielkości i potencjalnych zastosowań multitoole dzielą się na trzy rodzaje:

  • Kieszonkowe (pocket-size) – dostępne w niewielkich rozmiarach, do schowania w kieszeni lub noszenia w formie breloka.
  • Pełnowymiarowe (full-size) – uniwersalny wybór, który składa się z wielu narzędzi i może przydać się w pracy lub nagłych wypadkach.
  • Profesjonalne (heavy-duty) – najbardziej zaawansowany multitool, który charakteryzuje się nie tylko dużym rozmiarem (około 20 cm), ale i dostępnością narzędzi pozwalających znacząco wykroczyć poza standardowe prace.

Modele kieszonkowe i pełnowymiarowe to idealne multitoole turystyczne. Lekkie i poręczne, doskonale radzą sobie z podstawowymi wyzwaniami, jakie czekają na miłośników aktywnego wypoczynku. Z kolei profesjonalne znajdują zastosowanie podczas prac remontowych lub poważniejszych napraw. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć je do turystycznego ekwipunku, jeśli może zaistnieć potrzeba skorzystania z nich.

Możliwe zastosowania, czyli jakie są korzyści z multitoola?

Multitool pomoże Ci w wielu sytuacjach – tak na biwaku pod gwiazdami, jak i w czterech ścianach. Jest przydatny, gdy trzeba nazbierać drewna na ognisko i przygotować podpałkę. Doskonale radzi sobie z poluzowanymi śrubami, a także na przykład ze ściąganiem izolacji lub przecinaniem kabli i drutów. Okazuje się niezastąpiony zawsze wtedy, gdy potrzebne jest precyzyjne, specjalistyczne narzędzie.

Jaki multitool wybrać?

Przede wszystkim zwróć uwagę, aby był to produkt renomowanej marki i wysokiej jakości. Materiały, z których został wykonany, powinny cechować się dużą trwałością. Spełniwszy takie warunki, możesz mieć pewność, że Twoje narzędzie jest bezpieczne i posłuży Ci przez długi czas.

W drugiej kolejności zastanów się, do jakich zadań i w jakich okolicznościach chcesz wykorzystywać swój multitool. Jeżeli chcesz mieć poręczne akcesorium, które zabierzesz ze sobą wszędzie, sięgnij po Multitool Walther Multitac Military MTK 3 . Wyposażono go w ostrze o profilu drop-point, doskonale nadające się do przebijania i cięcia. Ponadto posiada on przecinak do pasów, otwieracz do butelek, kleszcze z przecinakiem do drutu, przebijak do metalu i prostą pęsetę.

Jeżeli natomiast szukasz wyspecjalizowanego narzędzia, które pomoże Ci w każdych okolicznościach, propozycją dla Ciebie jest Multitool Gerber Centre Drive Bit Set. Jest on nie tylko zaawansowany, ale i dostosowany do obsługi jedną ręką. Umożliwiają to system prowadnic X-Channel oraz zastosowana w osi kombinerek sprężyna. Dzięki temu z łatwością zaciśniesz szczypce bez absorbowania drugiej dłoni. Co więcej, do Twojej dyspozycji są również: śrubokręt z wymiennymi końcówkami, dwa ostrza (jedno do przebijania), pilnik, piła i otwieracz.

Chcesz dowiedzieć się więcej o multitoolach, aby wybrać model w pełni odpowiadający Twoim potrzebom? Odwiedź sklep https://www.combat.pl

Tylko teraz narzędzia i latarki w cenie niższej o 10%. –>

To Cię może zainteresować!

Najlepsze metody na przetrwanie w trudnych warunkach

Przetrwanie w trudnych warunkach to umiejętność, która może okazać się nieoceniona. W obliczu nagłych sytuacji, takich jak klęski żywiołowe,

Read More...

Kożuchy męskie w warunkach zimowych: niezawodny wybór na survival i outdoor

W świecie survivalu i outdooru, gdzie odpowiedni ubiór może zadecydować o komforcie i bezpieczeństwie, kożuchy męskie stają się niezastąpionym

Read More...

Dlaczego warto zainwestować w skórzaną kurtkę?

Trwałość i wytrzymałość kurtek skórzanych Dlaczego skóra naturalna jest lepsza od sztucznej? Być może widzieliście wiele skórzanych kurtek. Część z nich

Read More...

Mobile Sliding Menu