Recenzja Gwizdek ratunkowy Max Fuchs

Kategoria artykułu: Gwizdki, Testy sprzętu

Recenzja Gwizdek ratunkowy Max Fuchs

W poprzednim teście sprawdzaliśmy plastikowy gwizdek kulkowy firmy Mil-Tec, dzisiaj zajmiemy się gwizdkiem ratunkowym Max Fuchs.

Gwizdek ratunkowy Max Fuchs, różni się nieco od typowych, znanych nam gwizdków. Posiada wydłużony kształt, oraz trzeba w niego dmuchać znacznie mocniej, niż w gwizdek kulkowy. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że gwizdek wydaje zupełnie inny dźwięk, który jest głośniejszy i lepiej słyszalny.

Dodatkowym plusem tego gwizdka jest specjalnie ukryty, wodoszczelny pojemniczek. Producent przewidział jego wykorzystanie na druk z informacjami osobowymi, jednak według nas, znacznie lepiej sprawdzi się jako „mini puszka survivalowa”. Spokojnie zmieścimy do niego żyłkę i haczyki, bądź przygotowaną wcześniej podpałkę, która idealnie sprawdzi się w kryzysowej sytuacji.

Gwizdek wykonany jest z wytrzymałego aluminium, dzięki czemu nie są mu straszne upadki, nawet z większych wysokości.

Gwizdek fabrycznie wyposażony jest w metalowy brelok, co jest dobrym rozwiązaniem jeżeli chcemy go przypiąć sobie na przykład do kluczy. Jeżeli jednak zamierzamy zabierać go ze sobą w teren, wtedy lepiej zamienić brelok na kawałek sznurka. Taki gwizdek na sznurku możemy z łatwością powiesić lub przymocować, a dodatkowo zawsze mamy przy sobie kawałek sznurka, który może się do czegoś przydać.

Sam gwizdek kosztuje niecałe osiem złotych i według nas, jest zdecydowanie wart swojej ceny. Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach, a recenzowany przez nas gwizdek możecie kupić tutaj.

Najnowsze testy i recenzje

To Cię może zainteresować!

Ekwipunek na wyprawę trekkingową

Niezależnie od tego, czy chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z górskimi wyprawami, czy może masz już kilka takich wycieczek

Read More...

Narty zjazdowe – jak wybrać model dla początkującego narciarza?

Sezon narciarski już wkrótce się rozpocznie, dlatego coraz więcej osób poszukuje dla siebie nart, na których mogłyby one rozpocząć

Read More...

Taktyczne zegarki TRASER idealne na survival

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by posiadać prawdziwie wojskowy zegarek, z możliwościami oraz technologiami wykorzystywanymi przez armię, to mamy

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu