Recenzja gwizdka kulkowego Mil-tec

Kategoria artykułu: Gwizdki, Testy sprzętu

Gwizdek kulkowy firmy Mil-tec

W dzisiejszej recenzji zajmiemy się gwizdkiem firmy Mil-Tec. Omówimy jego mocne oraz słabe strony oraz odpowiemy na najważniejsze pytanie: czy warto go kupić?

Zanim jednak przejdziemy do właściwej recenzji, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie po co nam właściwie gwizdek? Czy przyda nam się on do czegoś w terenie? Zdecydowanie tak!
Gwizdek, już od dawna używany był do sygnalizowania swojej pozycji lub do nadawania wcześniej umówionych sygnałów. Przy pomocy gwizdka, możemy wzywać pomoc – znacznie łatwiej gwizdać niż krzyczeć – a nawet odstraszyć zwierzynę.

Jakie są plusy tego gwizdka? Na pewno na uwagę zasługuje jego konstrukcja. Wykonany jest z kawałka solidnego plastiku, dzięki czemu nawet jak nam upadnie, lub niechcący go nadepniemy to gwizdek się nie uszkodzi, ani nie odkształci. Dodatkowo plastikowe wykonanie sprawia, że możemy używać go także w zimę, bez obawy o to że przymarzną nam do niego wargi.

Bardzo fajnie, że gwizdek posiada oczko ze sznurkiem. W ten sposób, możemy go zawieść na szyi, bądź przymocować do ubrania czy plecaka i nie martwić się o jego zgubienie.

Plusem jest także jego cena, która wynosi niecałe 10 złotych.

Na koniec zostawiliśmy Wam najważniejszą informację. Dzięki swojej prostej konstrukcji, w gwizdek dmucha się naprawdę łatwo. Wystarczy po prostu przyłożyć usta i dmuchnąć z całej siły. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ nie każdy gwizdek tak ma. Są gwizdki, w które dmucha się trudniej, ale za to dają one wyższy dźwięk. Więcej na ten temat dowiedziecie się z testu gwizdka ratunkowego Max Fuchs.

Ale żeby nie było tak kolorowo, że mamy same plusy, to trzeba powiedzieć jeszcze coś o wadach. Gwizdek wyposażony jest w termometr i kompas. Ku naszemu zdziwieniu, kompas pokazuje mniej więcej dobry kierunek, za to termometr temperaturę mocno orientacyjną. Nie jest to żadna wada, ani nawet problem – myślę, że mało kto kupując gwizdek z kompasem, spodziewa się otrzymać wysoko zaawansowane urządzenie nawigacyjne.

Jednak wracając już do głównego tematu, uważamy że testowany przez nas gwizdek mil-tec, na pewno sprawdzi się w terenie i naszym zdaniem jest to produkt, który warto kupić. Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach. Recenzowany przez nas gwizdek można kupić tutaj.

Najnowsze testy i recenzje

To Cię może zainteresować!

Ekwipunek na wyprawę trekkingową

Niezależnie od tego, czy chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z górskimi wyprawami, czy może masz już kilka takich wycieczek

Read More...

Narty zjazdowe – jak wybrać model dla początkującego narciarza?

Sezon narciarski już wkrótce się rozpocznie, dlatego coraz więcej osób poszukuje dla siebie nart, na których mogłyby one rozpocząć

Read More...

Taktyczne zegarki TRASER idealne na survival

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by posiadać prawdziwie wojskowy zegarek, z możliwościami oraz technologiami wykorzystywanymi przez armię, to mamy

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu