Jak spakować się i przetrwać w górach? Aplikacja pomoże w pakowaniu

Kategoria artykułu: Blog, Ekwipunek

Jak spakować się i przetrwać w górach? Aplikacja pomoże w pakowaniu

Niezależnie od tego, czy w góry wybieramy się zimą, czy latem, warto mieć świadomość, jak wiele zależy od odpowiednio przygotowanego ekwipunku. Szczególnie podczas górskich wycieczek i pieszych wędrówek, powinniśmy mieć przy sobie odpowiednie wyposażenie, na wypadek najbardziej niespodziewanych sytuacji. Pamiętajmy o tym, zarówno podczas pierwszej wyprawy, jak i w trakcie następnych. Dowiedz się, jak spakować się w góry i które przedmioty mogą okazać się niezbędne.

Co zabrać w góry?

Jeśli nastawiamy się na aktywne wakacje, pełne wędrówek i podziwiania pięknych, górskich widoków, powinniśmy być przygotowani na najbardziej niespodziewane sytuacje. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że góry są piękne i pociągające, ale mogą być również śmiertelnie niebezpieczne. W wielu poradnikach, a także w wytycznych GOPR-u znajdziemy stwierdzenie, że od prawidłowo przygotowanego ekwipunku może zależeć bardzo wiele, w tym także nasze zdrowie, a nawet życie. Warunki atmosferyczne w górach są bardzo zmienne, wahania temperatury duże, a niespodziewane sytuacje mogą przytrafić się na każdym kroku i wcale nie musi to być zejście lawiny. Jak więc spakować się w góry, by przetrwać? Poniżej zbiór najpotrzebniejszych rzeczy, o których należy pamiętać.
Podstawowym elementem naszego ekwipunku powinno być z pewnością odpowiednie ubranie. Warto wziąć ze sobą odzież, która ochroni nas przed deszczem i silnym wiatrem. Ciepły ubiór przyda się niezależnie od pory roku – w wyższych partiach gór chłodno może być nawet latem. Do plecaka warto włożyć zapasowe sztuki odzieży. Miłośnicy wędrówek po górach powinni mieć przy sobie także mapę, kompas czy nawigację GPS, które ułatwią znalezienie właściwej trasy. Niezbędny jest telefon z naładowaną baterią. W czasach powerbanków i alternatywnych źródeł zasilania warto mieć ze sobą coś, co pozwoli przedłużyć życie naszego urządzenia, np. zapasową baterię. W góry weźmy pełne obuwie. Buty trekkingowe, które ochronią naszą kostkę, sprawdzą się znacznie lepiej niż zwykłe obuwie sportowe. Na łatwiejszych trasach powinny wystarczyć nam nakładki z kolcami na buty, jednak w przypadku bardziej wymagających szlaków niezbędny będzie czekan oraz raki. Przyda się też latarka, zwłaszcza zimą, kiedy trzeba liczyć się z szybko zapadającym zmrokiem. Nie zapominajmy o apteczce, środkach higieny osobistej oraz termosie z ciepłym napojem.

Aplikacja ułatwiająca pakowanie

W internecie znajdziemy szereg gotowych list i poradników, które podpowiadają, co zabrać w góry. W dobie urządzeń mobilnych ciekawym rozwiązaniem wdaje się aplikacja My Luggage, która pełni rolę osobistego asystenta i znacznie usprawnia proces pakowania – zarówno na wielodniowe górskie wyprawy, jak i na świąteczny wyjazd do rodziny. Warto przetestować jej możliwości, by mieć pewność, że podczas pakowania nic nam nie umknęło.

To Cię może zainteresować!

Czy warto zapisać dziecko na obóz survivalowy?

Ostatnimi laty coraz większa liczba rodziców, szukających pomysłu na wakacje dla swojego dziecka, decyduje się zapisać swoją pociechę na

Read More...

Życie poza systemem, czyli survival na pełny etat

Umiejętności związane z radzeniem sobie w najtrudniejszych warunkach powinny być prowadzone w szkołach tuż obok zajęć wychowania fizycznego. Dla

Read More...

Podręczne noże survivalowe dla twardych podróżników

Ludzie uwielbiają się sprawdzać. W sporcie, nauce, pracy czy tak ogólnie – życiowo. Jedną z takich form sprawdzenia się

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu