Czy warto kupować scyzoryk

Kategoria artykułu: Ekwipunek
Scyzoryk firmy Victorinox

Czy warto kupować scyzoryk

Jaki nóż wybrać

Jak pisaliśmy o tym już w poprzednich artykułach, trudno jest odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Każdy nóż, jak i każdy właściciel owego noża ma inne upodobania i preferencje.

Niektórzy wolą duże, masywne noże typu „Rambo”, które dają im poczucie siły. Inni z kolei wolą małe koziki, którymi bardzo łatwo ścina się grzyby oraz zbiera korę brzozową czy ostrzy patyki. Tak więc, rodzai noży jest naprawdę sporo, a każdy z nich ma swoje plusy i minusy.

Czy warto kupować scyzoryk?

W survivalu często mówi się o nożach z głownią stałą. Takimi nożami możemy batonować drzewo i wykonywać pracę wymagające dużej siły. Jednak mało kto wspomina o scyzorykach, które są nieco bardziej cywilizowanym narzędziem.

Każdy z nas, doskonale wie że nóż przydaje się w życiu codziennym. Ale zdarzają się także sytuację że trzeba coś dokręcić, otworzyć butelkę z piwem, czy też wyjąć korek z wina na spontanicznym spotkaniu z dziewczyną – w takich sytuacjach, duże noże z głownią stała się nie sprawdzą. A trzeba przyznać szczerze, że takie momenty zdarzają się w życiu znacznie częściej niż katastrofy lotnicze czy klęski żywiołowe.

Dlatego uważamy, że warto nosić przy sobie scyzoryk. Jest to uniwersalne narzędzie, którym zarówno możemy ciąć, jak też wykonać proste prace, których nie wykonamy ręcznie. Musimy jednak pamiętać, żeby nie był to byle jaki scyzoryk. Obecnie rynek przesycony jest tego typu produktami. Do wyboru mamy setki, jeśli nie tysiące producentów, jednak często ich scyzoryki są wykonane z wątpliwych jakości materiałów i mogą służyć jedynie za śmieszny gadżet, niż za faktyczne narzędzie.

Właśnie z tego powodu uważamy, że przy wyborze odpowiedniego scyzoryka warto kierować się sprawdzoną marką i z wieloletnią tradycją – na przykład Victorinox. Jest to szwajcarska firma, założona w 1884 roku, która od momentu założenia, nieprzerwanie produkuje najwyżej klasy noże. O jakości tych produktów może świadczyć fakt, że firma Victorinox jest jednym z dwóch oficjalnych dostawców szwajcarskich noży oficerskich.

Scyzoryki Victorinox można na przykład nabyć u oficjalnego dystrybutora na Polskę firmę https://www.swissknife.pl lub inne sklepy internetowe oferujące asortyment szwajcarskiego Victorinox.

To Cię może zainteresować!

Ekwipunek na wyprawę trekkingową

Niezależnie od tego, czy chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z górskimi wyprawami, czy może masz już kilka takich wycieczek

Read More...

Narty zjazdowe – jak wybrać model dla początkującego narciarza?

Sezon narciarski już wkrótce się rozpocznie, dlatego coraz więcej osób poszukuje dla siebie nart, na których mogłyby one rozpocząć

Read More...

Taktyczne zegarki TRASER idealne na survival

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by posiadać prawdziwie wojskowy zegarek, z możliwościami oraz technologiami wykorzystywanymi przez armię, to mamy

Read More...

Jeden komentarzOn Czy warto kupować scyzoryk

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu