Karabiny maszynowe i broń palna

Kategoria artykułu: Blog, Ekwipunek

Każdy człowiek na świecie powinien mieć swoją pasją, a każdą pasję należy mocno wspierać i zachęcać do jej rozwoju. Takie działanie jest zachęcające, rozwijające i poszerzające horyzonty. Pasją, która zaprząta głowy wielu ludzi jest strzelectwo. Aby można było rozwijać swoje strzeleckie umiejętności, konieczne jest posiadanie najwyższej jakości broni palnej. Idealnie do tego celu sprawdza się broń maszynowa, zakupiona w sklepie Proce i Pestki. Czym w ogóle są karabiny maszynowe, jaka jest ich historia i czy ich posiadanie wymaga pozwolenia?

Czym są karabiny?

Karabiny są niezwykle popularnym rodzajem broni palnej. Mówiąc fachowo, karabin to broń ręczna i długiej lufie z możliwością domontowania bagnetu. Kiedyś karabinem nazywano jedną z wersji muszkietu. Dzisiejsze karabiny zmieniły nieco swoją formę- jeszcze w XIX wieku była to broń jednostrzałowa. W praktyce oznaczało to, że po jednym wystrzale konieczne było załadowanie, a dystans, na jaki można było wystrzelić amunicję wynosił tylko 60m. Dopiero w połowie XIX wieku pojawiła się produkcja karabinów ładowanych odtylcowo. Pozwalały one na wygodne strzelanie z leżącej pozycji, a do tego były o wiele skuteczniejsze. Do każdego karabinu domontowywano pasek do noszenia broni na ramieniu w bezpieczny sposób.

Karabiny maszynowe- odrobina historii

Pierwsze karabiny maszynowe umożliwiały strzelanie długimi salwami, a więc ciągłym ogniem. Amunicja występowała w postaci taśmy nabojowej. Karabiny maszynowe, które znamy zresztą do dzisiaj, miały na celu prowadzenie ostrzały pozycyjnego. Były umieszczane na dwunożnych, a czasem trójnożnych lub kołowych, stabilnych podstawach. Długość lufy była modyfikowana w czasach XX-lecia międzywojennego. Szybkość strzału została natomiast zwiększona poprzez karabiny samopowtarzalne, szczególnie docenianie na froncie II wojny światowej. Dzisiejszy karabinek automatyczny zwany był natomiast karabinkiem szturmowym i cechował się dużą celnością, donośnością dźwięku wystrzału oraz szybkostrzelnością i poręcznością.

Broń maszynowa- co z pozwoleniem?

Należy pamiętać, że w naszym kraju posiadanie broni maszynowej wiąże się z koniecznością posiadania pozwolenia. kolekcjonerskiego. Takie pozwolenie uprawnia do posiadania pistoletów maszynowych o kalibrze od 6 mm do 12 mm i karabinków samoczynnych o kalibrze od 5,45 mm do 7,62 mm. Uzyskanie takiego pozwolenia nie jest trudne, a wymagania nie są zbyt surowe.

Pistolety maszynowe ze sklepu Proce i Pestki

W sklepie Proce i Pestki znajdziesz zarówno pistolety samopowtarzalne, jak i karabiny szturmowe. Do wielu karabinów można dołączyć różnego rodzaju akcesoria, a wszystkie oferowane rodzaje broni spełniają normy i są bezpieczne przy właściwym zastosowaniu. Dostawa do domu zapewnia pełne bezpieczeństwo i brak ryzyka dostania się broni w niepowołane ręce. Szukasz prezentu dla zapalonego strzelca? Taka broń to doskonały pomysł na prezent dla pasjonata i kolekcjonera. Oferta sklepu jest bardzo szeroka, z łatwością więc znajdziesz produkt odpowiadający Twoim oczekiwaniom. Każdy model broni wykonany jest z dbałością o każdy, najmniejszy nawet detal, a mnogość dostępnych produktów daje szerokie możliwości. W ofercie znajdują się zarówno bronie, jak i zestawy amunicji. Wszystko zachowane jest w najwyższej jakości, z dbałością o maksymalne bezpieczeństwo. Jeżeli pasjonujesz się strzelectwem lub kolekcjonujesz broń, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu! Gwarantujemy pełne zadowolenie, szeroką gamę produktów i atrakcyjne, niskie ceny!

To Cię może zainteresować!

Noktowizja czy termowizja? Która technologia lepiej spełnia dane potrzeby?

Rozważając dylemat noktowizja czy termowizja – co lepsze, istotne jest zrozumienie podstawowych różnic między tymi technologiami, aby móc dokonać

Read More...

Czym jest survival górski? Czym różni się od zwykłej szkoły przetrwania? Najważniejsze aspekty.

Szkoła przetrwania w górach różni się od survivalu w terenie płaskim. Filary survivalu, takie jak uzdatnianie wody, budowa schronienia,

Read More...

Planujesz zakup odzieży kolarskiej – sprawdź, na co warto zwrócić uwagę

Kolarstwo, bez względu na to, czy uprawiasz je rekreacyjnie, czy wyczynowo, wymaga odpowiedniego stroju. Dobra odzież kolarska może

Read More...

Mobile Sliding Menu