Wyprawa survivalowa – jak się wcześniej przygotować?

Kategoria artykułu: Blog
Wyprawa survivalowa

Wyprawa survivalowa – jak się wcześniej przygotować?

Wyprawa survivalowa to prawdziwy test Twojej wytrzymałości i charakteru zarazem. Decyzja o tego typu przygodzie nie może być więc podjęta z dnia na dzień. Jak się przygotować do wyprawy survivalowej? O co zadbać wcześniej, aby to przeżycie było jak najbardziej efektywne?

Skrupulatny plan to podstawa

Wyprawa na obóz przetrwania nie może być pochopną decyzją. Jeśli się już zapisałeś, przed Tobą sporo przygotowań. Warto je zacząć od stworzenia skrupulatnego planu, który jest podstawą wszelkich działań w tym temacie. Lista rzeczy do zabrania, solidna lista zakupów czy sam plan pakowania to obowiązkowe pozycje! Nie miałeś nigdy do czynienia z planowaniem żadnej wyprawy? Poczytaj o doświadczeniach innych i wzoruj się na najlepszych!

Nie oszczędzaj na wyposażeniu

Podczas wyprawy survivalowej tak naprawdę nie wiesz co Cię czeka. Trudne warunki atmosferyczne, słabsze dni czy ekstremalne przygody – to wszystko jest w zasadzie jedną wielką niewiadomą. To właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie wyposażenie. Absolutnie na nim nie oszczędzaj.

Pamiętaj, aby wybrać najwyższej jakości:

  • namiot,
  • odzież,
  • plecak,
  • biwakowe akcesoria.

Każdego dnia docenisz bez wątpienia udogodnienia takie jak szybkoschnące ręczniki czy biwakowa kuchenka, dzięki której wrzątek będzie w zasięgu Twojej ręki. To samo dotyczy odzieży, która musi być przygotowana do trudnych, albo wręcz ekstremalnych warunków. Odpowiednie wyposażenie, które jest niezbędne, aby przetrwać obóz survivalowy, znajdziesz w sklepach specjalistycznych. Zrób solidny research przed wyjazdem i pamiętaj, aby tego typu zakupów nigdy nie zostawiać na ostatnią chwilę! Podczas planowania odzieży czy namiotu koniecznie weź pod uwagę porę roku, podczas której wybierasz się na przygodę życia. Jeśli czekają Cię niższe temperatury, solidnie zabezpiecz się przed mrozem i zimnem. Pamiętaj też, że w nocy temperatura znacznie spada, co jest ważnym czynnikiem np. podczas wyboru namiotu i śpiwora.

Forma, przede wszystkim forma!

W nawale przygotowań, zakupów i sporządzania list z rzeczami do zabrania nie możesz zapomnieć o sobie, a raczej o swojej formie! Bez odpowiedniego treningu wyprawa survivalowa będzie zwyczajnie męką. Musisz wyrobić sobie kondycję, by z powodzeniem stawiać czoła przygodzie każdego dnia. Nie oznacza to wcale, że od razu konieczny jest karnet na siłownię. Z powodzeniem możesz przygotowywać się w domu. Zaopatrz się np. w bieżnię, której pokonywanie będzie świetną rozgrzewką do pozostałych ćwiczeń. Niebanalny sprzęt znajdziesz na https://specialfitness.pl/15-bieznie. Nie zostawiaj ćwiczeń na ostatnią chwilę, bo wyrobienie formy to kwestia czasu!

To Cię może zainteresować!

Czy warto zapisać dziecko na obóz survivalowy?

Ostatnimi laty coraz większa liczba rodziców, szukających pomysłu na wakacje dla swojego dziecka, decyduje się zapisać swoją pociechę na

Read More...

Życie poza systemem, czyli survival na pełny etat

Umiejętności związane z radzeniem sobie w najtrudniejszych warunkach powinny być prowadzone w szkołach tuż obok zajęć wychowania fizycznego. Dla

Read More...

Podręczne noże survivalowe dla twardych podróżników

Ludzie uwielbiają się sprawdzać. W sporcie, nauce, pracy czy tak ogólnie – życiowo. Jedną z takich form sprawdzenia się

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu