Co daje koszulka termoaktywna?

Kategoria artykułu: Ekwipunek

[artykuł zewnętrzny]

Bycie aktywnym ma same zalety. Bez względu na to czy biegamy, czy uprawiamy jakiś inny sport, zdecydowanie warto ruszać się regularnie dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak jeszcze lepiej poczujemy się, ćwicząc w odpowiednim stroju. Takim jest z pewnością koszulka termoaktywna.

1. Odprowadzenie wilgoci

2. Izolacja termiczna

3. Wygoda mimo wysiłku

4. Lepsze samopoczucie

Wokół odzieży sportowej urosło sporo mitów, jak np. stwierdzenie, że biegając w koszulce termoaktywnej, nie pocimy się. To oczywiście nieprawda, ale faktem jest, że aktywność fizyczna w specjalnej odzieży jest po prostu bardziej przyjemna, a może też wpłynąć na nasze sportowe rezultaty.

Odprowadzenie wilgoci

Jednym z najważniejszych zadań ubrań termoaktywnych jest odprowadzenie wilgoci, czyli naszego potu. Zwykłe ubrania chłoną go i zatrzymują we włóknach, przez co standardowy t-shirt robi się ciężki i nieprzyjemny w dotyku. Kiedy na zewnątrz jest chłodno, zimno w takim stroju odczuwamy dużo bardziej, niż gdybyśmy mieli na sobie odzież sportową. To z kolei może prowadzić do choroby. Koszulka termoaktywna zbudowana jest z dwóch warstw dzianiny. Wewnętrzna zbiera wilgoć z powierzchni ciała, a zewnętrza, która często ma siatkową strukturę – odprowadza pot, regulując przy tym temperaturę organizmu.

Izolacja termiczna

Gdybyśmy chcieli pobiegać w zwykłych ubraniach, dopasowanie ich do warunków zewnętrznych byłoby czasochłonne, a z pewnością nie zawsze efektywne. Tymczasem koszulka termoaktywna latem zapewnia wentylację skóry i przyjemną przewiewność, natomiast zimą zatrzymuje ciepło pod wewnętrzną warstwą, dzięki czemu nie wyziębiamy tak intensywnie naszego organizmu. Przy naprawdę niskich temperaturach, warto zadbać również o bieliznę termoaktywną.

Wygoda mimo wysiłku

Intensywny trening nie zawsze musi wiązać się z poczuciem dyskomfortu. Dobrze dobrana odzież termoaktywna sprawi, że nawet po dłuższym wysiłku fizycznym będziemy odczuwać wygodę naszego stroju. Przylegająca do ciała koszulka to również większy komfort wykonywania poszczególnych ćwiczeń, ponieważ odzież nie przeszkadza nam w aktywności. Zakładając specjalistyczne ubrania minimalizujemy też ryzyko otarć oraz odparzeń.

Lepsze samopoczucie

Wybierając odzież termoaktywną przyjemniej ćwiczy się zarówno nam, jak i osobom w pobliżu. Pot, który nie wnika w ubrania nie powoduje, że ćwicząc zaczynamy nieprzyjemnie pachnieć. Niektóre modele koszulek termoaktywnych mają w sobie specjalne jony srebra, które niwelują przykry zapach. W ten sposób my czujemy się swobodniej, a innym nie przeszkadza nasz wysiłek. Zachowujemy też świeżość, która wpływa na nasze samopoczucie.

To Cię może zainteresować!

Pompa ciepła do basenu: co warto wiedzieć?

Przez długi czas podgrzewanie wody w basenach o różnej wielkości i przeznaczeniu było elektryczne – różne elementy grzejne

Read More...

Czy warto zapisać dziecko na obóz survivalowy?

Ostatnimi laty coraz większa liczba rodziców, szukających pomysłu na wakacje dla swojego dziecka, decyduje się zapisać swoją pociechę na

Read More...

Życie poza systemem, czyli survival na pełny etat

Umiejętności związane z radzeniem sobie w najtrudniejszych warunkach powinny być prowadzone w szkołach tuż obok zajęć wychowania fizycznego. Dla

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu