Co trzeba spakować na survival i wycieczkę?

Kategoria artykułu: Blog

Co trzeba spakować na survival i wycieczkę?

[artykuł sponsorowany]

Niektóre sprzęty mogą, ale nie muszą się przydać. Bez innych, jak ładowarka do telefonu, z pewnością się nie obejdzie. Co jeszcze spakować, by bagaż był lekki i praktyczny?

Weź ze sobą kabel usb lub ładowarkę

Dopóki telefon nagle nie wyładuje się w podróży, można nie zdawać sobie sprawy z tego, jak bardzo jest przydatny. Sprawdzanie rozkładów komunikacji czy rezerwowanie hoteli można załatwić w biegu, chyba że okaże się, że bateria jest rozładowana. O ile bez wielu sprzętów da się obyć, z pewnością nie należy do nich ładowarka do telefonu. Jadąc do znajomych czy hotelu wystarczy mieć przy sobie kabel USB. Na biwaku bardziej praktyczna będzie ładowarka do telefonu solarna. Trzeba wprawdzie zostawić ją na słońcu na wiele godzin, ale za to nie wymaga szukania wolnego kontaktu, a smartfon można dzięki niej naładować w lesie lub w górach.

W takich warunkach dzięki niej można nie tylko zrobić zdjęcia, ale też wezwać pomoc lub sprawdzić mapę, co może zadecydować o bezpieczeństwie całej grupy. Kabel USB jest o tyle praktyczny, że to jeden gadżet, za pomocą którego możesz naładować też swój czytnik e-booków i niektóre tablety. To wygodniejsze niż wożenie ze sobą wielu różnych ładowarek do telefonów. Grupom znajomych i parom szczególnie przydadzą się ładowarki uniwersalne z dwoma końcówkami – do ładowania urządzeń różnego typu.

Dla urody i w trosce o zdrowie

Dermatolodzy są zgodni, że podczas całego dnia na słońcu trzeba smarować się kremem przeciwsłonecznym. Nie raz i nie tylko podczas upału na plaży, ale też w ruchu czy przy pochmurnej pogodzie. Duże tubki kremu będą niepraktyczne, ale już filtr SPF w sztyfcie lub mini opakowanie świetnie się sprawdzą.

Z rzeczy, które wiążą się ze zdrowiem i nie zajmują dużo miejsca, warto jeszcze mieć przy sobie plastry i żelowe nakładki na pięty. W razie obtarcia czy drobnej rany sprawią, że bez problemu wrócisz nawet z długiej wycieczki po górach.

Bez tego nie uda się żaden biwak

Bardzo lekkim urządzeniem o nieocenionej przydatności jest kuchenka biwakowa. Podczas dłuższej wyprawy możliwość zrobienia sobie ciepłego posiłku może uratować życie. Jednak nawet w podmiejskim lesie odpoczynek przy herbacie może być niezapomnianym doświadczeniem. Kuchenka z małą butlą gazową uzupełni przenośny zestaw naczyń. Takie z cienkiego metalu, wkładane jeden w drugi, nie zajmują dużo miejsca. Możesz przytroczyć je do plecaka, by nie marnować w nim przestrzeni.

Listę niezbędnych przedmiotów zamykają tanie i lekkie gadżety, które zawsze się przydają. Z tych, dzięki którym można naprawić plecak czy dziurę w namiocie, warto wymienić sznurek i taśmę klejącą. Do tego oczywiście wielofunkcyjny scyzoryk i zapałki wodoodporne lub zapalniczka.

Z takim wyposażeniem można świetnie poradzić sobie zarówno podczas survivalu, jak i zwykłego spaceru. Posiadanie tych przedmiotów w plecaku daje większą swobodę, bo zgubienie drogi czy deszcz przestają przerażać. Ekwipunek można rozbudowywać o dodatkowe elementy, ale te zapewniają bezpieczną bazę.

To Cię może zainteresować!

Ekwipunek na wyprawę trekkingową

Niezależnie od tego, czy chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z górskimi wyprawami, czy może masz już kilka takich wycieczek

Read More...

Narty zjazdowe – jak wybrać model dla początkującego narciarza?

Sezon narciarski już wkrótce się rozpocznie, dlatego coraz więcej osób poszukuje dla siebie nart, na których mogłyby one rozpocząć

Read More...

Taktyczne zegarki TRASER idealne na survival

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by posiadać prawdziwie wojskowy zegarek, z możliwościami oraz technologiami wykorzystywanymi przez armię, to mamy

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu