Krokomierz – precyzyjne urządzenie dla aktywnych

Kategoria artykułu: Blog

Krokomierz – precyzyjne urządzenie dla aktywnych

Obecnie mamy do wyboru wiele różnych form rekreacji. Dla zwolenników naturalnych aktywności fizycznych, biegów i spacerów w plenerze, opracowano specjalne urządzenia. Należą do nich krokomierze, których zadaniem jest dokonanie pomiarów kroków. Na podstawie można wyliczyć ilość spalonych kalorii lub ocenić wydolność organizmu. Ponadto urządzenia te pełnią funkcje motywująca użytkownika do aktywności fizycznej.

Funkcjonalny licznik kroków

Licznik kroków, czyli tzw. krokomierz to małe, elektroniczne urządzenie, które wyróżnia nowoczesny, sportowy design. Model marki MAKANT EUROPE GMBH jest wyjątkowo podręczny i przystosowany dla miłośników sportu do użytku rekreacyjnego i sportowego. Krokomierz wykorzystuje się zazwyczaj podczas biegania, marszu z kijkami Nornic walking oraz spacerów na świeżym powietrzu. Cechuje go zwarta budowa oraz wygodne mocowanie do wybranej części garderoby za pomocą klipsa. Wyjątkowo czuły sensor ruchu pozwala na precyzyjne pomiary kroków. Odpowiednio zaprojektowana obudowa zabezpiecza urządzenie przed wilgocią. Nowoczesny krokomierz wyposażono w cztery podstawowe funkcje: liczenie przebytych kroków, kilometrów oraz mil, a także obliczanie spalanych kalorii. Krokomierz nie utrudnia ruchu i nie przeszkadza podczas szybkiego biegu czy truchtu oraz dynamicznego marszu. Znakomicie nadaje się na wycieczki piesze na płaskim terenie, jak również w górach.

Zalety korzystania z krokomierza

Lepsza sprawność fizyczna i atrakcyjna sylwetka wcale nie muszą być efektem wyczerpujących treningów, wystarczy jeśli będziemy konsekwentnie wykonywać treningi. Aby poprawić kondycję fizyczną i samopoczucie wystarczą regularne marsze lub codziennie spacery. Warto monitorować aktywność fizyczną, gdyż od niej zależy to, czy uda nam się osiągnąć oczekiwane rezultaty. Dlatego właśnie wymyślono krokomierz, zwany także pedometrem. Nie jest to urządzenie treningowe, dzięki któremu spalimy odpowiednią ilość kalorii i tym samym tkanki tłuszczowej, ale pozwala na monitorowanie aktywności fizycznej i pozwala ocenić czy danego dnia ruszaliśmy się odpowiednią ilość czasu. Jego rolą jest motywowanie użytkownika do podejmowania wysiłku fizycznego choćby w formie spacerów z kijkami, biegomarszów czy joggingu. Niektóre osoby czują się lepiej zmotywowane do podjęcia treningu mając takie urządzenie w zasięgu ręki.

Jak działa krokomierz?

Głównym elementem krokomierza jest wahadło osadzone na sprężynie, którą wykonano z materiału przewodzącego impulsy elektryczne. Pod wpływem naszych kroków wahadło zmienia miejsce położenia przybierając skrajne pozycje. W tym momencie styki zwierają się i wysyłają sygnał do układu wejściowego mikroprocesora. W ten sposób odbywa się dokładne liczenie przebytych kroków, a także kilometrów czy mil. Zdaniem specjalistów warto wybrać markowy pedometr wyposażony w precyzyjne mechanizmy, ale otrzymać jak najbardziej dokładny wynik pomiaru. W sklepie internetowym https://kronos-shop.pl/product-pol-1620-Krokomierz-licznik-krokow.html znajdziemy szeroki wybór urządzeń wspomagających efektywne treningi i pozwalających na lepszą mobilizację do ćwiczeń.

To Cię może zainteresować!

Chcesz wytrenować biceps? Wybierz modlitewnik do ćwiczeń!

Treningi odpowiednich grup mięśniowych mogą być jeszcze bardziej efektywne wtedy, gdy wykonane będą z użyciem specjalnego sprzętu. Wtedy,

Read More...

O czym należy pamiętać, decydując się na wyjazd na narty?

Wiele osób decyduje się na wypada w góry, aby móc nie tylko podziwiać piękne krajobrazy, ale też szaleć

Read More...

Niezbędnik zimowy na trekking – odzież i bielizna na wyprawy

Jak ubrać się na zimową wyprawę w góry? Czy podobna odzież może przydać się nie tylko miłośnikom trekkingu,

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu