Jak poprawić swoją wytrzymałość – rady dla początkujących

Kategoria artykułu: Blog
Dlaczego warto ćwiczyć

Jak poprawić swoją wytrzymałość – rady dla początkujących

[artykuł sponsorowany]

Od czego powinien zacząć ktoś pragnący poprawić swoją kondycję fizyczną? W przypadku osób, które przez wiele lat unikały wysiłku fizycznego rozpoczęcie regularnych treningów może być trudne. Dlatego przed rozpoczęciem ćwiczeń warto je wcześniej dokładnie zaplanować. Dzięki temu trening nie tylko stanie się efektywniejszy, ale również bezpieczniejszy.

Od czego zacząć pracę nad kondycją fizyczną?

Niestety większość z nas zbyt mało czasu poświęca na aktywność fizyczną. Obecnie istnieje bardzo wiele różnych sposobów na unikanie ruchu. Zamiast chodzić jeździmy samochodem, zamiast wchodzenia po schodach wybieramy windę. Nic więc dziwnego, że z zasady zbyt mało się ruszamy.  

Osoby początkujące, nie powinny zaczynać od intensywnego treningu, lecz w pierwszej kolejności zmienić styl życia na bardziej aktywny. Należy tak zorganizować sobie dzień by ograniczyć korzystanie z samochodu. Jeśli to możliwe, to do pracy i na zakupy wybierać się na piechotę lub rowerem. Warto też zrezygnować z windy na rzecz schodów.

Ćwiczenia dla osób początkujących

Po kilkunastu dniach, gdy poczujemy, że nasz organizm przyzwyczaił się do zwiększonego wysiłku fizycznego można przejść na kolejny poziom, czyli zacząć codziennie trenować. W tym wypadku również stopniujemy wysiłek. Pierwszym ćwiczeniem dla osób początkujących powinien być szybki marsz. Okazuje się, że ten prosty rodzaj wysiłku fizycznego, jeśli jest tylko wykonywany systematycznie jest świetnym sposobem na poprawę naszej kondycji. Gdy poczujemy, że marsz już nam nie wystarcza należy zwiększać stopniowo tempo i przejść do marszobiegu a następnie do biegu.

Wraz z nadejściem jesieni i zimy nie musimy rezygnować z aktywności fizycznej. Obecnie praktycznie w każdej większej miejscowości istnieją profesjonalne siłownie lub klubu fitness, w których można korzystać ze sprzętu do ćwiczeń aerobowych takich jak: bieżnia, wioślarz, orbitrek czy stepper. Jeśli nie mamy takiej możliwości możemy trenować w domu. Obecnie zakup sprzętu do ćwiczeń nie jest niczym trudnym. Najtańszy rower treningowy można kupić już za kilkaset złotych.

Dlaczego warto ćwiczyć?

By uzyskać zadowalające rezultaty wystarczy trenować regularnie (co najmniej trzy razy w tygodniu). Ważne jest również by każdorazowo trening trwał około dwadzieścia minut.

Aktywność fizyczna nie tylko wpływa na naszą kondycję. Osoby, które dużo się ruszają rzadziej chorują i cieszą się lepszym samopoczuciem. Są one również bardziej odporne na działanie stresu.

 

To Cię może zainteresować!

Najlepsze metody na przetrwanie w trudnych warunkach

Przetrwanie w trudnych warunkach to umiejętność, która może okazać się nieoceniona. W obliczu nagłych sytuacji, takich jak klęski żywiołowe,

Read More...

Kożuchy męskie w warunkach zimowych: niezawodny wybór na survival i outdoor

W świecie survivalu i outdooru, gdzie odpowiedni ubiór może zadecydować o komforcie i bezpieczeństwie, kożuchy męskie stają się niezastąpionym

Read More...

Dlaczego warto zainwestować w skórzaną kurtkę?

Trwałość i wytrzymałość kurtek skórzanych Dlaczego skóra naturalna jest lepsza od sztucznej? Być może widzieliście wiele skórzanych kurtek. Część z nich

Read More...

Mobile Sliding Menu