Dlaczego warto jeździć na rowerze?

Kategoria artykułu: Blog
Dlaczego warto jeździć na rowerze

Dlaczego warto jeździć na rowerze

Wiele osób myśli, że jazda na rowerze wzmacnia jedynie mięśnie dolnej części ciała. Nie jest to jednak prawdą, ćwiczenie to jest świetnym sposobem na poprawę ogólnego wyglądu sylwetki. Dzieje się tak, ponieważ jazda na rowerze: wzmacnia mięśnie, dotlenia organizm oraz pomaga spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Dlatego każdy, kto tylko może powinien spędzać na rowerze jak najwięcej czasu.

Jazda na rowerze a szczupłe nogi

Sporo osób obawia się, że systematyczna jazda na rowerze może być przyczyną zbyt rozbudowanej masy mięśniowej ud i łydek. Jest to nieprawdą. Wystarczy przyjrzeć się osobom, które bardzo często korzystają z roweru. Okazuje się, że mają one w większości piękne i szczupłe nogi.

Prawdą jest, że w czasie jazdy na rowerze pracują głównie mięśnie nóg. Jednak ten rodzaj aktywności fizycznej nie przyczynia się do przyrostu masy mięśniowej. Gdyby było inaczej w siłowniach i klubach fitness zamiast wioślarzy, atlasów, hantli i sztang stały by same rowery treningowe.

W czasie jazdy na rowerze pracują głównie mięśnie wolnokurczliwe aktywne w czasie długiego, ale małointensywnego wysiłku. Natomiast za rozrost tkanki mięśniowej odpowiadają głównie mięśnie szybkokurczliwe.

Dlatego każdy, kto pragnie mieć szczupłe nogi i piękną jędrną skórę powinien zakupić sobie do domu rower stacjonarny i spędzać na nim  jak najwięcej czasu.  

Rower a odchudzanie

Mogłoby się wydawać, że w czasie jazdy na dwóch kółkach pracują tylko nogi. Okazuje się, że systematyczne korzystanie z roweru pozwala wzmocnić także: mięśnie karku, mięśnie ramion, mięśnie brzucha i mięśnie stabilizujące kręgosłup. Wynika to z tego, że jazda na rowerze to nie tylko pedałowanie, ale również kierowanie jednośladem.

Aby rezultaty były jak najlepsze warto pamiętać o tym by pozycja w czasie jazdy była odpowiednia. Sylwetka nie powinna być ani zbyt wyprostowana ani zbyt zgarbiona. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych dolegliwości wynikających z nadwyrężenia kręgosłupa takich jak na przykład ból i zmęczenie.

Jazda na rowerze ma jeszcze wiele innych zalet. Osoby, które regularnie uprawiają ten rodzaj aktywności fizycznej zazwyczaj są bardziej zdrowe, pogodne i odporne na stres. Potwierdzono również, że korzystanie z roweru jest jednym z lepszych sposobów na walkę z cellulitem. 

Jazda na rowerze jest też bardzo przyjazna dla stawów i mięśni. Ponieważ obciąża je w dużo mniejszym stopniu niż na przykład bieganie. Dlatego ten rodzaj aktywności jest zalecany między innymi osobom starszym.

To Cię może zainteresować!

Najlepsze metody na przetrwanie w trudnych warunkach

Przetrwanie w trudnych warunkach to umiejętność, która może okazać się nieoceniona. W obliczu nagłych sytuacji, takich jak klęski żywiołowe,

Read More...

Kożuchy męskie w warunkach zimowych: niezawodny wybór na survival i outdoor

W świecie survivalu i outdooru, gdzie odpowiedni ubiór może zadecydować o komforcie i bezpieczeństwie, kożuchy męskie stają się niezastąpionym

Read More...

Dlaczego warto zainwestować w skórzaną kurtkę?

Trwałość i wytrzymałość kurtek skórzanych Dlaczego skóra naturalna jest lepsza od sztucznej? Być może widzieliście wiele skórzanych kurtek. Część z nich

Read More...

Mobile Sliding Menu