Oryginalne tradycje i zwyczaje proponują wycieczki – Armenia z Logos Tour.

Kategoria artykułu: Blog

Oryginalne tradycje i zwyczaje proponują wycieczki – Armenia z Logos Tour.

W Armenii wiele dobrze zachowanych starożytnych świątyń i klasztorów kontrastuje z kościołami nowoczesnych budynków. Ogromna liczba muzeów rozrzuconych po terytorium Armenii otwiera zupełnie nowe aspekty dla turysty nieznającego historii kraju. Przewodnicy w Erywaniu pomogą zapoznać się z licznymi zabytkami w kraju.

Co przede wszystkim zobaczyć w Armenii?

  Niewielkie rady dla tych, których interesują wycieczki Armenia, posiada tak wiele ciekawych zabytków, że nie sposób odwiedzać kilku miast w ciągu jednego dnia i zobaczyć dziesiątki klasztorów, katedr lub parków przyrody. Lepiej jest zdecydować się na konkretne miejsca i zwrócić na nie większą uwagę, aby wspomnienia każdego z nich pozostały w pamięci.

Obserwatorium Karahunj – miasto Sisian

  Jeśli ktoś nie chce podróżować na odległe kontynenty, aby zobaczyć jedno z prawdziwych miejsc mocy, najlepiej udać się z biurem podróży do Armenii. 223 kamienie, każdy o wadze około 10 ton, umieszczone pionowo, ten tajemniczy zabytek starożytności znajduje się na terytorium Armenii i obecnie wywołuje wiele kontrowersji, co do jego pochodzenia. Najbardziej popularną teorią jest to, że jest to starożytne obserwatorium. Naukowcy doszli do wniosku, że Karahunj był również używany, jako świątynia boga słońca, czczona przez starożytnych Ormian. Pod jednym z kamieni znaleziono ozdoby i miecze. To spowodowało, że Karahunj stał się cmentarzem dla żołnierzy.

Katedra św. Grzegorza Oświeciciela – Erywań

  Podróżując po Armenii, koniecznie trzeba odwiedzić katedrę św. Grzegorza Oświeciciela. To on dał podstawy do rozprzestrzeniania się chrześcijaństwa w kraju. Budowę rozpoczęto w 1997 roku z okazji 1700-lecia wprowadzenia chrześcijaństwa w Armenii, i zakończono w 2001 r. Dziś jest to najważniejszy budynek wśród zabytków miasta. Świątynia zawiera relikwie świętego, które mogły wrócić do ojczyzny z Włoch. Dla turystów katedra św. Grzegorza Oświeciciela jest wyjątkową atrakcją, dla mieszkańców to symbol duchowości ludu, zachowanie ich wiary i jedności.

Klasztor Goshavank – wioska Gosh

   Jeśli ktoś poszukuje czegoś ciekawego do zobaczenia w Armenii, powinien przyjechać do klasztoru Goshavank. To średniowieczny kompleks otoczony gęstymi lasami dębowymi. Wokół klasztoru nie wzniesiono murów, więc otaczają go proste wiejskie budynki. Klasztor został zbudowany w stylu klasycznym. Tutaj nie można zobaczyć fantazyjnych elementów dekoracyjnych, ale to jego rygor i minimalizm tak zachwyca zwiedzających. Dziś kompleks klasztorny jest rezerwatem, kościół nie funkcjonuje, ale wycieczki – Armenia organizowane przez Logos Tour nie mogą odbyć się bez zwiedzania tego kompleksu.

Klasztor Tatev

  Najbardziej znany i starożytny kompleks klasztorny Armenii, położony 20 km od miasta Goris. Dziś jest to miejsce, które przyciąga tysiące turystów. Tatev słynie nie tylko ze swojej historii, gdyż został zbudowany w IX wieku, ale także ze stacji kolejki linowej Wings of Tatev, a także naturalnego mostu Satani Kamurj i jaskini o tej samej nazwie. W Tatev można zobaczyć kilka starożytnych świątyń i wiele innych atrakcji.

Kompleks klasztorny Sanahin

  Jest to kolejny słynny kompleks klasztorny zbudowany w X wieku. Znajduje się na liście UNESCO. Sanahin słynie z oryginalnej architektury i bogatej historii. Harmonijnie ukształtowany zespół architektoniczny Sanahin obejmuje katedrę z pozostałościami fresku, kilka grup obrazów rzeźbiarskich, kaplicę, kościół, grobowiec, a także oryginalny łukowy most ozdobiony figurami dzikich kotów.

Jezioro Sevan – miasto Gavar

  Biuro podróżny organizując ciekawe wycieczki Armenia zaprosi turystów na spacer wzdłuż wybrzeża Jeziora Sewan. Zbiornik ten znajduje się 8 kilometrów od miasta Gavar, na wysokości 1900 metrów. Bogata fauna jeziora zasila całą populację kraju. Park stanowy o tej samej nazwie znajduje się w dorzeczu Sevan. Obejmuje rezerwaty, w których żyją mewy ormiańskie. Spacerując po okolicach Sevan z pewnością można poczuć ducha czasów różnych epok i ludów.

Matenadaran – Erywań

  Zabytki historyczne Armenii zawsze przyciągały dużą liczbę turystów. Muzeum Starożytnych Rękopisów w Erewaniu zasługuje na wpisanie do listy miejsc, które należy odwiedzić w tym kraju. Ta niesamowita kolekcja starożytnych rękopisów będzie rezonować w duszy nie tylko uczonych, którzy przybyli tu w celach naukowych, ale także zwykłych gości. Tutaj można zobaczyć pierwsze tłumaczenia Biblii na ormiański, prace dotyczące medycyny, geometrii, historii.  Uderzające piękno miniatur, wykonane przez starożytnych artystów, eleganckie wyroby, wykonane z metali szlachetnych, sprawią, że turyści długo nie zapomną szelestu XXI wieku za oknem. W tym niesamowitym miejscu można urzeczywistnić siebie, jako część historii ludzkości, wchłonąć potężną energię mądrości setek poprzednich pokoleń i stać się jej przewodnikiem po przyszłości. Matenadaran to najlepsza odpowiedź na pytanie, co przede wszystkim zobaczyć w Armenii.

Góra Ararat

   Każdy obywatel kraju odpowie na pytanie gościa, „Co zobaczyć w Armenii?” – Góra Ararat. To główny symbol Armenii, mimo że Ararat znajduje się w Turcji. Według legendy u stóp tej góry znajdowała się Arka Noego. Do dziś w masywie wulkanu poszukiwane są szczątki, ale jak dotąd nieskutecznie. Pragnąc zobaczyć zabytki wycieczki – Armenia, to możliwość wizyty na górze Ararat. U podnóża góry znajduje się park narodowy, zajmujący powierzchnię około 90 tysięcy hektarów, który obejmuje nie tylko dwa szczyty górskie, ale także obszar, w którym według legendy rozbiła się biblijna arka.

Błękitny Meczet – miasto Erywań

  Wycieczki w Erywaniu nigdy nie obejdą się bez wizyty w Błękitnym Meczecie. Dziś jest to jedyna świątynia muzułmańska w kraju. Budynek ma wielką wartość architektoniczną i historyczną i stał się symbolem przyjaźni irańsko-ormiańskiej. Trudno jest znaleźć inne zabytki Armenii, które miałyby takie wymiary. Całkowita powierzchnia świątyni to 7 tysięcy metrów kwadratowych. Wysoki minaret z wieżami aż 24 metry nad ziemią. Błękitny Meczet jest bardzo spokojnym i duchowym miejscem. Miejscowi ludzie są przekonani, że dla duszy można tutaj znaleźć tak pożądany spokój i ciszę.

Erywańska Fabryka Brandy

  Erywańska Fabryka Brandy jest wiodącym producentem napojów alkoholowych w Armenii. Jej historia rozpoczęła się w 1887 roku. Dziś fabryka brendy jest liderem w eksporcie napojów alkoholowych w Armenii. Według miejscowych mieszkańców najlepiej jest rozpocząć znajomość z Armenią, odwiedzając fabrykę. Aby to zrobić, można zgłosić się do biura podróży a zorganizowane wycieczki – Armenia będą miały w planie zapoznanie się z produkcją napojów alkoholowych od wewnątrz. Jeśli turyści zdecydują się zobaczyć zabytki Armenii, fabryka brandy będzie wspaniałym początkiem podróży po kraju i poznania jego kultury.

   Armenia, kraj o długiej historii, jest przyjazną ziemią dla podróżnych, a zwłaszcza dla prawdziwych koneserów klasycznej turystyki kulturowej, którzy docenią zabytki Armenii. Tutaj można zobaczyć ślady prawie wszystkich starożytnych cywilizacji Starego Świata. Tysiąclecia mijały, zmieniły się królestwa i imperia: królestwo Urartian, Imperium Achemenidów, Imperium Rzymskie, państwo Sassanid, kalifat arabski, imperium bizantyjskie, imperium osmańskie I każda epoka pozostawiła swój ślad na starożytnej ziemi, na swój sposób tworząc widoki Armenii. Ze względu na liczbę zabytków historycznych i kulturalnych Armenia może być słusznie uważana za jedną z najciekawszych w Europie. Liczne zabytki sztuki i architektury czynią z kraju skarbiec i ekspozycję kulturowych arcydzieł przeszłości.

 

To Cię może zainteresować!

Ekwipunek na wyprawę trekkingową

Niezależnie od tego, czy chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z górskimi wyprawami, czy może masz już kilka takich wycieczek

Read More...

Narty zjazdowe – jak wybrać model dla początkującego narciarza?

Sezon narciarski już wkrótce się rozpocznie, dlatego coraz więcej osób poszukuje dla siebie nart, na których mogłyby one rozpocząć

Read More...

Taktyczne zegarki TRASER idealne na survival

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by posiadać prawdziwie wojskowy zegarek, z możliwościami oraz technologiami wykorzystywanymi przez armię, to mamy

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu