Pomysły na ćwiczenia w domu z paraletkami drewnianymi

Kategoria artykułu: Blog

[Materiał zewnętrzny]

Ćwiczenia nie muszą wiązać się z kosztownymi wydatkami, np. karnetem na siłownię czy trenerem personalnym. Nie muszą też wymagać wielu przyrządów w domu – wystarczy kilka elementów, by móc przeprowadzać bardzo skomplikowane programy treningowe, które w niczym nie ustępują efektom regularnych treningów siłowych. Wszystko dzięki kalistenice i paraletkom. Jak to połączyć?

Czym jest kalistenika?

Zanim dowiesz się, jakie ćwiczenia będą najlepsze z paraletkami, musisz wiedzieć, czym jest kalistenika. Najbardziej ogólnie to ćwiczenia z własną masą ciała, które są odpowiednie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, dla zaawansowanych, ale także dla początkujących. Jest odpowiedni dla wszystkich entuzjastów, którzy chcą zyskać masę mięśniową, pozbyć się podskórnego tłuszczu i poprawić swoją kondycję fizyczną i psychiczną, a przy tym nie chcą wydawać wielu pieniędzy na sprzęt czy trenera. Efekt? Silne, wzmocnione i wyraźnie zarysowane mięśnie. A ćwiczyć możesz wszędzie. Wystarczą paraletki drewniane i pomysł.

Pompki w wersji dla wymagających

Przy zwykłych pompkach o wiele trudniej utrzymywać właściwą postawę, co sprawia, że często stają się nieefektywne. W przypadku paraletek problem ten znika. Klasyczne uchwyty do pompek służą tylko do nich, a paraletki są bardzo uniwersalne. Jeśli są wyższe, pomagają w pogłębieniu ruchu rozciągnięcia mięśni oraz klatki piersiowej, a przez to wpływają na zwiększenie wydajności efektów treningowych. Jak dokładnie trenować? Z paraletkami drewnianymi łatwo wykonasz pompki w pozycji pike, pompki z nogami na podwyższeniu czy pompki z szerokim rozstawem ramion.

Klasyczne L-sit i V-sit

Paraletki i ciężar własnego ciała to także świetne elementy do wykonywania jednego z najbardziej klasycznych ćwiczeń kalestenicznych oraz jego wariantów. Mowa o L-sit, które polega na tym, by dłonie trzymać na paraletkach w siadzie, nogi mieć wyciągnięte do przodu i sylwetkę wyprostowaną. W ten sposób utworzysz kształt litery „L”. Następnie unosisz się nad ziemię, zachowując stałe napięcie mięśni, co pozwoli utrzymać się w takiej pozycji. Ćwiczenie wymagające i bardzo dobrze wpływające przede wszystkim na wzmocnienie mięśni – ich siły oraz wytrzymałości na długotrwałe obciążenia. Możesz szukać różnych wariantów tego ćwiczenia, między innymi z podkulonymi nogami czy z wyższym uniesieniem nóg – do kształtu litery „V” (tzw. V-sit).

Planche – polska deska z drewnianymi paraletkami

Jedno z najsłynniejszych i najtrudniejszych ćwiczeń z paraletkami drewnianymi to deska. W ogóle jest to ćwiczenie dla wymagających, które znakomicie rzeźbi wiele partii mięśniowych. Chodzi tu o to, byś wyniósł ciało – nogi i tułów – ponad ziemię na prostych dłoniach. Jest wiele różnych wariantów, między innymi tzw. kruk. Dzięki paraletkom wykonasz to ćwiczenie lepiej, dokładniej i wygodniej.

Trzy proste ćwiczenia i wiele więcej

To tylko kilka najbardziej klasycznych propozycji z kalisteniki, dzięki którym łatwiej zrozumiesz ćwiczenia z ciężarem swojego ciała i paraletkami. Wszystko po to, by wygodniej i skuteczniej dbać o własne ciało i nie przepłacać na siłowni.

Więcej informacji znajdziesz na https://senseipro.pl/paraletki/

To Cię może zainteresować!

Saperka Towarzysz Leśnych Wędrówek – recenzja

Szpadel krótki jest dosyć prostym narzędziem i wydawać by się mogło, że ciężko jest je ulepszyć czy zmodernizować. Czy

Read More...

Karabiny maszynowe i broń palna

Każdy człowiek na świecie powinien mieć swoją pasją, a każdą pasję należy mocno wspierać i zachęcać do jej rozwoju.

Read More...

Scyzoryk – więcej niż nóż

Scyzoryk – więcej niż nóż To jasne, że scyzoryk należy do tego typu gadżetów, na którego użytkowanie czekają z utęsknieniem

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu