Skoki spadochronowe z tandemem. Co warto o nich wiedzieć?

Kategoria artykułu: Miejski Survival
skoki w tandemie

Skoki spadochronowe z tandemem. Co warto o nich wiedzieć?

Czy skoki spadochronowe kojarzą ci się przede wszystkim z drogimi i czasochłonnymi szkoleniami? Tak naprawdę nie są one jednak potrzebne do tego, aby skoczyć ze spadochronem. Wystarczy, że skorzystamy ze skoków tandemowych, które obecnie są bardzo popularne także w Polsce. Co warto wiedzieć na ich temat?

Skoki spadochronowe nie odbywają się tylko w pojedynkę. Do wyboru mamy też skoki tandemowe, które mają miejsce w dwójkę. To właśnie skoki spadochronowe w tandemie cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem i wybierane są przez tych, którzy chcą po prostu dobrze się bawić i przetestować swoją odwagę.

Skoki tandemowe – co to jest?

Tandemy to specjalne skoki spadochronowe, które odbywają się w dwójkę, a dokładnie biorą w nich udział tandem pilot oraz pasażer. Pilotem tandemu jest instruktor spadochroniarstwa – osoba, która posiada wieloletnie doświadczenie w tej właśnie dziedzinie. To właśnie on odpowiada za wszystkie kwestie techniczne, dlatego pasażer nie musi zajmować się już niczym.

Jako pasażer nie musimy posiadać żadnego doświadczenia w spadochroniarstwie. Jesteśmy spięci wtedy z pilotem tandemu. W skokach tego rodzaju stosuje się również specjalne spadochrony tandemowe o większej nośności, dlatego mogą one bez problemu utrzymać się dwóm osobom. Stosuje się również dodatkowe spadochrony zapasowe oraz automaty spadochronowe, co przekłada się na bezpieczeństwo tej rozrywki.

Swobodne spadanie – to trzeba poczuć!

Zdecydowanie najbardziej emocjonującym momentem w trakcie skoku spadochronowego w tandemie jest swobodne spadanie. Termin ten odnosi się do spadania bez otartego spadochronu, czyli spadamy wtedy w kierunku ziemi z niesamowitą prędkością. To jedyne w swoim rodzaju uczucie, które po prostu trzeba poczuć.

Czas swobodnego spadania jest zależny od wysokości wyskoku. W przypadku wysokości 3000 metrów czas swobodnego spadania to około 30 sekund, z kolei dla wysokości 4000 metrów to około 60 sekund. Gdy skoczkowie osiągną odpowiednią wysokość około 1500 metrów, wtedy pilot otwiera spadochron. Lądowanie po skoku tandemowym jest miękkie i nie powoduje urazów.

Kto może wziąć udział w skoku tandemowym?

Skoki spadochronowe w tandemie wyróżniają się przede wszystkim łatwą dostępnością. Jak wspomnieliśmy na wstępie, aby odbyć skok spadochronowy, nie musimy brać udziału w szkoleniach. Także nie musimy uczestniczyć w badaniach lekarskich. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych przeciwwskazań do skoków tandemie.

Przeciwwskazania dotyczą przede wszystkim określonych schorzeń, w tym ostrej niewydolności krążeniowej i oddechowej, niestabilności kręgosłupa, epilepsji, wrodzonej łamliwości kości. Skakać nie mogą również osoby, które mają powyżej 100-115 kilogramów w zależności od używanego sprzętu spadochronowego.

Ile kosztują skoki spadochronowe w tandemie?

Ceny skoków są zależne od tego, jaką wysokość skoku wybierzemy, a także od wybranych przez nas dodatkowych usług. Za skoki z 3000 metrów zapłacimy około 500 złotych, natomiast za skoki z 4000 metrów zapłacimy około 700 złotych. Możemy również zdecydować się na skorzystanie z dodatkowych usług, na przykład filmowania. Jest to wydatek od 200 do 300 złotych.

Na skoki spadochronowe zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive” z siedzibą na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Pełna oferta oraz formularz rezerwacji on-line dostępne są na stronie internetowej: https://skydive.pl.

Ostatnio na stronie…

To Cię może zainteresować!

Taktyczne zegarki TRASER idealne na survival

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by posiadać prawdziwie wojskowy zegarek, z możliwościami oraz technologiami wykorzystywanymi przez armię, to mamy

Read More...

Pomysły na ćwiczenia w domu z paraletkami drewnianymi

Ćwiczenia nie muszą wiązać się z kosztownymi wydatkami, np. karnetem na siłownię czy trenerem personalnym. Nie muszą też

Read More...

Szukasz odpowiedniej strzelnicy w Krakowie? Wybierz Cracow Shooting Academy!

Korzystanie ze strzelnic stało się coraz popularniejsze nie tylko w Polsce, ale również w innych, europejskich krajach. Strzelectwo

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu