Trekking w Szwajcarii

Kategoria artykułu: Blog

Szwajcarskie Alpy, są marzeniem niejednego survivalowca i outdoorowca. Całe Alpy to aż 48 szczytów powyżej 4000 m n.p.m, a także blisko 65000 kilometrów wytyczonych szlaków górskich. Z tego artykułu dowiesz się, najważniejszych informacji związanych z trekkingiem w Alpach.

Oznaczanie szlaków turystycznych i skala trudności

W Szwajcarii oznaczenia szlaków górskich występują w dwóch kolorach: czerwonym – są to trasy trekkingowe oraz niebieskim, którym oznaczane są trasy wysokogórskie.

Szlaki oznaczone jako górskie, można porównać do tych, jakie mamy wysokich regionach Tatr. Na mapach oznaczone są przerywaną linią, z kolei na szlakach oznaczone są czerwoną linią na białym polu. Szlaki te są podzielone na dwa poziomy trudności, T2 oraz T3. T2 są to szlaki o średniej trudności, z kolei na szlakach o poziomie T3 natrafisz na większą ekspozycję, a także fragmenty z linami, łańcuchami lub stromymi schodami.

Szlaki trekkingowe (hikingowe) są łatwymi szlakami, które nadają się na zwykły spacer. Szlaki te, na mapach oznacza się ciągłą linią w kolorze czerwonym lub żółtym.

Szwajcarskie szlaki są bardzo dobrze oznakowane w terenie – szczególnie jeśli przywykłeś do polskich standardów. Oznaczenia szlaków w terenie to zazwyczaj:

  • białe pole z czerwoną kropką lub kreską
  • lub żółty rąb lub strzałką z napisem “Wanderweg”.

Co więcej, naprawdę każde rozdroże ma słupek z drogowskazami i czasami przejścia do najbliższych punktów orientacyjnych.

Co zabrać na szlak?

Jeżeli chodzi o poruszanie się po szlakach turystycznych nie ma tutaj specjalnych wymagań. Wystarczą nam dobre buty, odpowiednie ubranie, prowiant oraz wcześniejszy treking. Alpy są na tyle rozległym terenem, że przed wyruszeniem w teren, warto zakupić przewodnik danego regionu i lepiej poznać specyfikę obszaru.

Ubezpieczenie w Szwajcarii

Wyjeżdżając do Szwajcarii, warto zaopatrzyć się w odpowiednie ubezpieczenie, które pokryje wszystkie ewentualne koszty. Ubezpieczenie w Szwajcarii, wcale nie jest takie drogie, a w samej Szwajcarii działają polskie firmy oraz polscy doradcy, którzy zajmują się tego typu usługami. Przykładem tutaj może być Pan Maciej Jasiczak, prowadzący stronę ubezpieczenia-szwajcaria.pl.

To Cię może zainteresować!

Czy warto zapisać dziecko na obóz survivalowy?

Ostatnimi laty coraz większa liczba rodziców, szukających pomysłu na wakacje dla swojego dziecka, decyduje się zapisać swoją pociechę na

Read More...

Życie poza systemem, czyli survival na pełny etat

Umiejętności związane z radzeniem sobie w najtrudniejszych warunkach powinny być prowadzone w szkołach tuż obok zajęć wychowania fizycznego. Dla

Read More...

Podręczne noże survivalowe dla twardych podróżników

Ludzie uwielbiają się sprawdzać. W sporcie, nauce, pracy czy tak ogólnie – życiowo. Jedną z takich form sprawdzenia się

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu