Trekking w Szwajcarii

Kategoria artykułu: Blog

Szwajcarskie Alpy, są marzeniem niejednego survivalowca i outdoorowca. Całe Alpy to aż 48 szczytów powyżej 4000 m n.p.m, a także blisko 65000 kilometrów wytyczonych szlaków górskich. Z tego artykułu dowiesz się, najważniejszych informacji związanych z trekkingiem w Alpach.

Oznaczanie szlaków turystycznych i skala trudności

W Szwajcarii oznaczenia szlaków górskich występują w dwóch kolorach: czerwonym – są to trasy trekkingowe oraz niebieskim, którym oznaczane są trasy wysokogórskie.

Szlaki oznaczone jako górskie, można porównać do tych, jakie mamy wysokich regionach Tatr. Na mapach oznaczone są przerywaną linią, z kolei na szlakach oznaczone są czerwoną linią na białym polu. Szlaki te są podzielone na dwa poziomy trudności, T2 oraz T3. T2 są to szlaki o średniej trudności, z kolei na szlakach o poziomie T3 natrafisz na większą ekspozycję, a także fragmenty z linami, łańcuchami lub stromymi schodami.

Szlaki trekkingowe (hikingowe) są łatwymi szlakami, które nadają się na zwykły spacer. Szlaki te, na mapach oznacza się ciągłą linią w kolorze czerwonym lub żółtym.

Szwajcarskie szlaki są bardzo dobrze oznakowane w terenie – szczególnie jeśli przywykłeś do polskich standardów. Oznaczenia szlaków w terenie to zazwyczaj:

  • białe pole z czerwoną kropką lub kreską
  • lub żółty rąb lub strzałką z napisem “Wanderweg”.

Co więcej, naprawdę każde rozdroże ma słupek z drogowskazami i czasami przejścia do najbliższych punktów orientacyjnych.

Co zabrać na szlak?

Jeżeli chodzi o poruszanie się po szlakach turystycznych nie ma tutaj specjalnych wymagań. Wystarczą nam dobre buty, odpowiednie ubranie, prowiant oraz wcześniejszy treking. Alpy są na tyle rozległym terenem, że przed wyruszeniem w teren, warto zakupić przewodnik danego regionu i lepiej poznać specyfikę obszaru.

Ubezpieczenie w Szwajcarii

Wyjeżdżając do Szwajcarii, warto zaopatrzyć się w odpowiednie ubezpieczenie, które pokryje wszystkie ewentualne koszty. Ubezpieczenie w Szwajcarii, wcale nie jest takie drogie, a w samej Szwajcarii działają polskie firmy oraz polscy doradcy, którzy zajmują się tego typu usługami. Przykładem tutaj może być Pan Maciej Jasiczak, prowadzący stronę ubezpieczenia-szwajcaria.pl.

To Cię może zainteresować!

Narty zjazdowe – jak wybrać model dla początkującego narciarza?

Sezon narciarski już wkrótce się rozpocznie, dlatego coraz więcej osób poszukuje dla siebie nart, na których mogłyby one rozpocząć

Read More...

Taktyczne zegarki TRASER idealne na survival

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by posiadać prawdziwie wojskowy zegarek, z możliwościami oraz technologiami wykorzystywanymi przez armię, to mamy

Read More...

Pomysły na ćwiczenia w domu z paraletkami drewnianymi

Ćwiczenia nie muszą wiązać się z kosztownymi wydatkami, np. karnetem na siłownię czy trenerem personalnym. Nie muszą też

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu