Zestaw survivalowy Mil-Tec – opinie, testy, recenzje

Kategoria artykułu: Puszki survivalowe

Zestaw survivalowy Mil-Tec -recenzja i opinia

Gdy słyszymy słowo survival od razu na myśl przychodzi nam wiele skojarzeń. Być może widzimy rozbitka na morzu, żołnierza w dżungli, albo himalaistę który utknął wysoko w górach. Niemniej jednak jest taka jedna rzecz, która nierozerwalnie kojarzy się z survivalem. Jest to puszka survivalowa.

Puszka survivalowa jest to pudełko, w którym trzymamy rzeczy znacznie ułatwiające nam przetrwanie sytuacji awaryjnej. Zawartość puszki survivalowej, powinna zależeć od tego w jakim terenie przebywamy. Logiczne jest, że inne rzeczy będą nam potrzebne na morzu, inne w górach, a jeszcze inne na pustyni. Niemniej jednak, każda puszka survivalowa ma kilka cech wspólnych: musi być poręczna, wodoodporna, lekka i odporna na uszkodzenia. Oczywiście puszkę survivalową możemy zrobić sami, ale możemy też kupić gotową w sklepie. Jednak czy warto?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, sprawdziliśmy puszkę survivalową (survival kit) firmy Mil-Tec. Same pudełko wykonane jest z twardego plastiku, zabezpieczone jest uszczelką oraz prostym ale skutecznym zamkiem. Po otwarciu ukazuje nam się cała zawartość puszki, a jest tego naprawę sporo.

W naszym survival kit znajdziemy: nóż, gwizdek, ręczną piłę drucianą, drut, zestaw do łowienia ryb, waciki bawełniane, zapałki, podgrzewacz, ołówek, mały kompas, zestaw do szycia, agrafki, podpałkę, lusterko oraz raport o wypadku. Na uwagę zasługuje także fakt, że większość z tych rzeczy zamknięta jest w woreczkach ze struną, które nie tylko dodatkowo zabezpieczają je przed zalaniem, ale także zawsze się przydadzą i można je na wiele sposobów wykorzystać w terenie.

Czy warto kupić?

Zawartość puszki jest naprawdę rozbudowana, na szczególną uwagę zasługuje tutaj druciana piła, spory kawałek drutu, krzesiwo wraz z mini nożem oraz zestaw haczyków, ciężarków i żyłek. Na uwagę zasługuje tutaj także mała waga zestawu, która wynosi jedynie 150g. Trzeba też dodać, że pomimo faktu że rzeczy w pojemniku jest naprawdę sporo, to nie są one wepchane „na siłę”. Bez problemu wsadzimy wszystko z powrotem i zamkniemy, a nawet wsadzimy jeszcze więcej.

Jest to bardzo fajny zestaw, który sprawdzi się w większości przypadków i wypadów w teren. W przypadku tego produktu, widzimy także bardzo dobrą relację pomiędzy jakością, a ceną, bo cały zestaw kosztuje niecałe 50 złotych, co w porównaniu do konkurencyjnych produktów jest świetnym wynikiem.

Jeżeli macie pytania piszcie w komentarzach, a recenzowany przez nas produkt możecie Kupić tutaj.

Najnowsze testy i recenzje

To Cię może zainteresować!

Czy warto zapisać dziecko na obóz survivalowy?

Ostatnimi laty coraz większa liczba rodziców, szukających pomysłu na wakacje dla swojego dziecka, decyduje się zapisać swoją pociechę na

Read More...

Życie poza systemem, czyli survival na pełny etat

Umiejętności związane z radzeniem sobie w najtrudniejszych warunkach powinny być prowadzone w szkołach tuż obok zajęć wychowania fizycznego. Dla

Read More...

Podręczne noże survivalowe dla twardych podróżników

Ludzie uwielbiają się sprawdzać. W sporcie, nauce, pracy czy tak ogólnie – życiowo. Jedną z takich form sprawdzenia się

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu