Zestaw survivalowy Mil-Tec – opinie, testy, recenzje

Kategoria artykułu: Puszki survivalowe

Zestaw survivalowy Mil-Tec -recenzja i opinia

Gdy słyszymy słowo survival od razu na myśl przychodzi nam wiele skojarzeń. Być może widzimy rozbitka na morzu, żołnierza w dżungli, albo himalaistę który utknął wysoko w górach. Niemniej jednak jest taka jedna rzecz, która nierozerwalnie kojarzy się z survivalem. Jest to puszka survivalowa.

Puszka survivalowa jest to pudełko, w którym trzymamy rzeczy znacznie ułatwiające nam przetrwanie sytuacji awaryjnej. Zawartość puszki survivalowej, powinna zależeć od tego w jakim terenie przebywamy. Logiczne jest, że inne rzeczy będą nam potrzebne na morzu, inne w górach, a jeszcze inne na pustyni. Niemniej jednak, każda puszka survivalowa ma kilka cech wspólnych: musi być poręczna, wodoodporna, lekka i odporna na uszkodzenia. Oczywiście puszkę survivalową możemy zrobić sami, ale możemy też kupić gotową w sklepie. Jednak czy warto?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, sprawdziliśmy puszkę survivalową (survival kit) firmy Mil-Tec. Same pudełko wykonane jest z twardego plastiku, zabezpieczone jest uszczelką oraz prostym ale skutecznym zamkiem. Po otwarciu ukazuje nam się cała zawartość puszki, a jest tego naprawę sporo.

W naszym survival kit znajdziemy: nóż, gwizdek, ręczną piłę drucianą, drut, zestaw do łowienia ryb, waciki bawełniane, zapałki, podgrzewacz, ołówek, mały kompas, zestaw do szycia, agrafki, podpałkę, lusterko oraz raport o wypadku. Na uwagę zasługuje także fakt, że większość z tych rzeczy zamknięta jest w woreczkach ze struną, które nie tylko dodatkowo zabezpieczają je przed zalaniem, ale także zawsze się przydadzą i można je na wiele sposobów wykorzystać w terenie.

Czy warto kupić?

Zawartość puszki jest naprawdę rozbudowana, na szczególną uwagę zasługuje tutaj druciana piła, spory kawałek drutu, krzesiwo wraz z mini nożem oraz zestaw haczyków, ciężarków i żyłek. Na uwagę zasługuje tutaj także mała waga zestawu, która wynosi jedynie 150g. Trzeba też dodać, że pomimo faktu że rzeczy w pojemniku jest naprawdę sporo, to nie są one wepchane „na siłę”. Bez problemu wsadzimy wszystko z powrotem i zamkniemy, a nawet wsadzimy jeszcze więcej.

Jest to bardzo fajny zestaw, który sprawdzi się w większości przypadków i wypadów w teren. W przypadku tego produktu, widzimy także bardzo dobrą relację pomiędzy jakością, a ceną, bo cały zestaw kosztuje niecałe 50 złotych, co w porównaniu do konkurencyjnych produktów jest świetnym wynikiem.

Jeżeli macie pytania piszcie w komentarzach, a recenzowany przez nas produkt możecie Kupić tutaj.

Najnowsze testy i recenzje

To Cię może zainteresować!

Saperka Towarzysz Leśnych Wędrówek – recenzja

Szpadel krótki jest dosyć prostym narzędziem i wydawać by się mogło, że ciężko jest je ulepszyć czy zmodernizować. Czy

Read More...

Karabiny maszynowe i broń palna

Każdy człowiek na świecie powinien mieć swoją pasją, a każdą pasję należy mocno wspierać i zachęcać do jej rozwoju.

Read More...

Scyzoryk – więcej niż nóż

Scyzoryk – więcej niż nóż To jasne, że scyzoryk należy do tego typu gadżetów, na którego użytkowanie czekają z utęsknieniem

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu