Raki z kolcami Mil-Tec – opinie, testy, recenzje

Kategoria artykułu: Akcesoria do butów

Raki z kolcami Mil-Tec -recenzja i opinia

W zimę, podczas górskich wędrówek możemy podziwiać niesamowite widoki, a śnieżny puch okrywający stoki jest czymś co naprawdę warto zobaczyć. Jednak każda osoba, która chociaż raz wybrała się w zimę w góry, wie jak bardzo potrafią być oblodzone stoki. W tej sytuacji zarówno wchodzenie, jak i schodzenie jest bardzo utrudnione, a o upadek i kontuzję naprawdę nie łatwo.

Jak sobie z tym radzić? Wystarczy kupić raki! I nie mamy tu na myśli drogich, ciężkich konstrukcji tylko coś znacznie lepszego! W tym teście sprawdziliśmy raki z kolcami firmy Mil-Tec.

Jak działają takie raki? Po prostu za pomocą pasków przypinamy je do buta i to wszystko! Taka prosta nakładka, potrafi naprawdę bardzo zwiększyć przyczepność i komfort poruszania się po oblodzonych szlakach.

Dużym plusem tych raków, jest ich mała waga oraz rozmiar, dzięki czemu bez problemu zmieszczą się w kieszeni. Bardzo też podoba nam się ich konstrukcja, jest prosta, solidna oraz uniwersalna.
Dzięki temu, że raki przymocowujemy za pomocą pasków, to w sytuacji awaryjnej, gdy ulegną uszkodzeniu, mamy możliwość dokonania jakiejś prowizorycznej naprawy. I podobnie tak jak w przypadku raków Max Fuchs ich konstrukcja jest największą zaletą i wadą jednocześnie.

Z uwagi na to że mocujemy je na rzepy, to z czasem mogą się one wyrobić, a my możemy zgubić nakładki w głębokim śniegu. Oczywiście nie stanie się to ani przy pierwszym użyciu, ani przy dwudziestym,jednak w dłużej perspektywie istnieje taka możliwość.

Niemniej jednak jest to bardzo dobry produkt, o świetnym stosunku ceny do jakości i z pewnością możemy polecić go każdemu miłośnikowi, górskich zimowych wycieczek.
Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach, a recenzowane przez nas raki możecie kupić tutaj.

Najnowsze testy i recenzje

To Cię może zainteresować!

Ekwipunek na wyprawę trekkingową

Niezależnie od tego, czy chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z górskimi wyprawami, czy może masz już kilka takich wycieczek

Read More...

Narty zjazdowe – jak wybrać model dla początkującego narciarza?

Sezon narciarski już wkrótce się rozpocznie, dlatego coraz więcej osób poszukuje dla siebie nart, na których mogłyby one rozpocząć

Read More...

Taktyczne zegarki TRASER idealne na survival

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by posiadać prawdziwie wojskowy zegarek, z możliwościami oraz technologiami wykorzystywanymi przez armię, to mamy

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu