Raki z kolcami Mil-Tec – opinie, testy, recenzje

Kategoria artykułu: Akcesoria do butów

Raki z kolcami Mil-Tec -recenzja i opinia

Recenzja mogła powstać dzięki uprzejmości firmy Milworld.pl – dowiedz się więcej

W zimę, podczas górskich wędrówek możemy podziwiać niesamowite widoki, a śnieżny puch okrywający stoki jest czymś co naprawdę warto zobaczyć. Jednak każda osoba, która chociaż raz wybrała się w zimę w góry, wie jak bardzo potrafią być oblodzone stoki. W tej sytuacji zarówno wchodzenie, jak i schodzenie jest bardzo utrudnione, a o upadek i kontuzję naprawdę nie łatwo.

Jak sobie z tym radzić? Wystarczy kupić raki! I nie mamy tu na myśli drogich, ciężkich konstrukcji tylko coś znacznie lepszego! W tym teście sprawdziliśmy raki z kolcami firmy Mil-Tec.

Jak działają takie raki? Po prostu za pomocą pasków przypinamy je do buta i to wszystko! Taka prosta nakładka, potrafi naprawdę bardzo zwiększyć przyczepność i komfort poruszania się po oblodzonych szlakach.

Dużym plusem tych raków, jest ich mała waga oraz rozmiar, dzięki czemu bez problemu zmieszczą się w kieszeni. Bardzo też podoba nam się ich konstrukcja, jest prosta, solidna oraz uniwersalna.
Dzięki temu, że raki przymocowujemy za pomocą pasków, to w sytuacji awaryjnej, gdy ulegną uszkodzeniu, mamy możliwość dokonania jakiejś prowizorycznej naprawy. I podobnie tak jak w przypadku raków Max Fuchs ich konstrukcja jest największą zaletą i wadą jednocześnie.

Z uwagi na to że mocujemy je na rzepy, to z czasem mogą się one wyrobić, a my możemy zgubić nakładki w głębokim śniegu. Oczywiście nie stanie się to ani przy pierwszym użyciu, ani przy dwudziestym,jednak w dłużej perspektywie istnieje taka możliwość.

Niemniej jednak jest to bardzo dobry produkt, o świetnym stosunku ceny do jakości i z pewnością możemy polecić go każdemu miłośnikowi, górskich zimowych wycieczek.
Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach, a recenzowane przez nas raki możecie kupić tutaj.

Najnowsze testy i recenzje

To Cię może zainteresować!

Na czym gotować na biwaku i w terenie?

Największym przyjacielem człowieka jest, wedle przysłowia, pies. Z punktu widzenia survivalu i turystyki outdoorowej, ogromne znaczenie ma zaś

Read More...

Survival – nowa moda czy przygotowanie do trudnych czasów?

Czym jest survival? Survival to sztuka przetrwania w trudnych warunkach. Gdy myślimy o survivalu od razu wyobrażamy sobie ubranych w

Read More...

Dlaczego warto zainteresować się survivalem?

Lęk przed brakiem dostępu do jedzenia, miejsca do spania czy niepewność nawet o własne przetrwanie – brzmią jak

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu