Chcesz wytrenować biceps? Wybierz modlitewnik do ćwiczeń!

Kategoria artykułu: Blog, Problemy zdrowotne

[artykuł zewnętrzny]

Treningi odpowiednich grup mięśniowych mogą być jeszcze bardziej efektywne wtedy, gdy wykonane będą z użyciem specjalnego sprzętu. Wtedy, gdy celem jest biceps, najlepszym wyborem są treningi na modlitewniku.

Każda siłownia jest wyposażona w odpowiedni sprzęt przeznaczony do trenowania mięśni. To nie tylko specjalne sztangi, hantle, rowerki czy też wyciągi, ale również dedykowane wyposażenie pozwalające na trening konkretnych grup mięśniowych.

Osoby, które chcą wypiętrzyć mięśnie dwugłowe ramienia, czyli popularne bicepsy, powinny postawić na modlitewniki. Tego typu wyposażenie pozwala na uzyskanie doskonałych efektów w trenowaniu tych właśnie mięśni, a także innych mięśni ramienia.

Jak dokładnie wygląda modlitewnik? Jak należy korzystać z modlitewnika do ćwiczeń? Czy można kupić go na własność? Sprawdź teraz!

 

Modlitewnik – specjalnie do trenowania bicepsa

Modlitewnik, inaczej ławka Scotta, to specjalny rodzaj sprzętu siłowego, który wyposażony jest w siedzisko, platformę będącą podparciem dla rąk, a także uchwyty pod sztangę lub inne obciążenia.

Ze względu na swoją konstrukcję modlitewnik do ćwiczeń pozwala na uzyskanie pozycji idealnej do ćwiczenia mięśni dwugłowych ramienia bez jednoczesnego nadmiernego obciążenia dla mięśni pleców.

Siedzący na modlitewniku trenujący podnosi wtedy w górę obciążenie, co przekłada się na intensywną pracę grup mięśniowych w ramionach, powodując ich znacznie dokrwienie i pełne zmęczenie. W rezultacie można nadać tym mięśniom odpowiednią rzeźbę – wypiętrzyć je tak, aby były jeszcze lepiej widoczne.

Do ćwiczeń na modlitewniku wykorzystać można różne rodzaje obciążeń. Najczęściej jest to sztanga z odpowiednimi ciężarami, ale można wybrać także hantle, kule kettle (kettle bell).

Modlitewnik kupisz także do domowej siłowni

Aktualnie praktycznie każda siłownia posiada modlitewnik do ćwiczeń. Często jednak kolejka do tego typu sprzętu jest długa, dlatego też wtedy, gdy chcemy poćwiczyć, musimy czekać na swoją kolej.

Z tego też względu osoby, które pragną często ćwiczyć na modlitewniku, decydują się na zakupienie tego sprzętu na własność. Można zakupić go już w cenie od około 100-150 złotych za sztukę!

Dobra ławka Scotta powinna być wykonana z solidnych materiałów. Najlepszym wyborem będzie stal malowana proszkowo, która zapewnia skuteczną ochronę przed korozją. Także ważna jest regulacja platformy pod ręce – im więcej stopni, tym lepiej. Właściwie wyprofilowane podpory pod sztangę zapewnią odpowiednie bezpieczeństwo i ułatwią ćwiczenia. Wykończeniem powinna być solidna podstawa ze stopkami antypoślizgowymi.

Doskonałym wyborem dla początkujących, a także posiadających większe doświadczenie w ćwiczeniach siłowych będzie modlitewnik do ćwiczeń firmy KAR STAL. To polska firma posiadająca w swoim asortymencie szeroką gamę solidnego sprzętu na siłownie. Za dobre modlitewniki nie trzeba zatem płacić sporo!

Pamiętaj o odpowiedniej technice ćwiczenia na modlitewniku!

Aby treningi na modlitewniku okazały się maksymalnie skuteczne, a przy tym były bezpieczne i nie generowały ryzyka kontuzji, warto pamiętać o odpowiedniej technice ćwiczeń.

Zasady ćwiczeń na modlitewniku:

  • plecy powinny być wyprostowane, a łopatki spięte
  • łokcie powinny być rozstawione na szerokość barków i dobrze ustabilizowane na platformie
  • ruch rozpoczyna się przy wyprostowanych stawach łokciowych

Podsumowując, ławka Scotta, czyli modlitewnik do ćwiczeń do bardzo dobry wybór dla każdej osoby, która chciałaby jeszcze efektywniej ćwiczyć biceps – mięsień dwugłowy ramienia. Prawidłowo prowadzone treningi na modlitewniku pozwalają na uzyskanie świetnych rezultatów w krótkim czasie!

To Cię może zainteresować!

Czy warto zapisać dziecko na obóz survivalowy?

Ostatnimi laty coraz większa liczba rodziców, szukających pomysłu na wakacje dla swojego dziecka, decyduje się zapisać swoją pociechę na

Read More...

Życie poza systemem, czyli survival na pełny etat

Umiejętności związane z radzeniem sobie w najtrudniejszych warunkach powinny być prowadzone w szkołach tuż obok zajęć wychowania fizycznego. Dla

Read More...

Podręczne noże survivalowe dla twardych podróżników

Ludzie uwielbiają się sprawdzać. W sporcie, nauce, pracy czy tak ogólnie – życiowo. Jedną z takich form sprawdzenia się

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu