Czy warto zapisać dziecko na obóz survivalowy?

Kategoria artykułu: Blog

Ostatnimi laty coraz większa liczba rodziców, szukających pomysłu na wakacje dla swojego dziecka, decyduje się zapisać swoją pociechę na obóz przetrwania. Taka forma spędzania wolnego czasu przypadła do gustu wielu młodym osobom, które niecierpliwie czekają na okazją do kolejnego wyjazdu. Survival – czyli sztuka przetrwania – to coś niemal egzotycznego w dzisiejszych czasach. Kontakt z przyrodą, liczne przygody, praca w grupie rówieśników – czego chcieć więcej?

Kontakt z przyrodą

Zwłaszcza dla dzieci i młodzieży pochodzących z miasta, może być on bardzo ważny. Czas spędzany na wolnym powietrzu jest bardzo cenny i na pewno pozytywnie wpłynie na kondycję i stan zdrowia dziecka. Jest to bardzo ważne choćby z tego powodu, że młodzież, na co dzień zajęta wieloma innymi sprawami, nie ma wielu okazji do pobytu na łonie natury. Spędzanie czasu przed komputerem to chyba najbardziej popularna rozrywka wśród młodych ludzi. Tymczasem okazuje się, że można inaczej – na łonie przyrody, z rówieśnikami, z mnóstwem ciekawych przygód… Możliwość obserwowania życia dzikiej przyrody to atrakcja sama w sobie – w końcu środowisko naturalne to nigdy nie kończący się spektakl, którego bycie obserwatorem to czysta radość.

Jakie umiejętności zdobędzie dziecko na obozie survivalowym?

Umiejętności nabyte podczas obozu to coś, z czym przeciętny młody człowiek nie spotyka się na co dzień. Uczestnik obozu może nauczyć się obsługi kompasu, lornetki, a także rozpalania ogniska. Nie bez znaczenia jest również zdolność do orientacji w terenie – coś, co może się przydać w prawdziwym życiu. Smartfony, które gwarantują dostęp do map, bywają awaryjne, a więc młody człowiek powinien uczyć się, jak poradzić sobie bez nich. Jeśli czujesz, że obóz survivalowy to coś, co z pewnością przyda się Twojemu dziecku, zajrzyj na stronę https://www.kogis.pl/tematyki-obozow/survivalowe-i-strzeleckie.

Zabawa w gronie rówieśników

Obóz przetrwania to nie tylko praktyczne umiejętności. To także okazja do szalonej zabawy i spędzenia czasu w grupie osób w podobnym wieku. Aktywne spędzanie czasu wolnego przypadnie do gustu nawet tym osobom, które na co dzień niewiele czasu spędzają na zewnątrz. Gry typu podchody, sztandary czy dwa ognie, mogą wydawać się dziś już nieco zapomniane, jednak okazuje się, że niosą ze sobą całą masę śmiechu i radości. Obóz surwiwalowy to szansa na nawiązanie znajomości, które mogą przetrwać lata. Zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy niezbyt dobrze czują się w swoim otoczeniu, może być to okazja do wyrwania się z zamkniętego kręgu znajomych.

A bezpieczeństwo?

Wielu rodziców obawia się, że zadania stawiane przed uczestnikami kursu mogą okazać się niezbyt bezpieczne i zbyt wymagające. Tymczasem nad bezpieczeństwem uczestników czuwają instruktorzy, którzy będą prowadzić ich krok po kroku po meandrach trudnej sztuki przetrwania.

Podsumowując, obóz survivalowy to dla młodych ludzi szansa na przeżycie szalonej przygody i nawiązania nowych znajomości. To wspomnienia, które zostaną na całe życie.

To Cię może zainteresować!

Noktowizja czy termowizja? Która technologia lepiej spełnia dane potrzeby?

Rozważając dylemat noktowizja czy termowizja – co lepsze, istotne jest zrozumienie podstawowych różnic między tymi technologiami, aby móc dokonać

Read More...

Czym jest survival górski? Czym różni się od zwykłej szkoły przetrwania? Najważniejsze aspekty.

Szkoła przetrwania w górach różni się od survivalu w terenie płaskim. Filary survivalu, takie jak uzdatnianie wody, budowa schronienia,

Read More...

Planujesz zakup odzieży kolarskiej – sprawdź, na co warto zwrócić uwagę

Kolarstwo, bez względu na to, czy uprawiasz je rekreacyjnie, czy wyczynowo, wymaga odpowiedniego stroju. Dobra odzież kolarska może

Read More...

Mobile Sliding Menu