Czym jeść w terenie?

Strona główna » Ekwipunek » Czym jeść w terenie- czyli jakie sztućce wybrać

Sztućce w terenie są niesamowicie ważne. Jest to nasza podstawowa higiena, która pozwoli uniknąć nam wielu chorób. Możemy mieć brudne dłonie, których nie możemy umyć, ale nie musimy nimi bezpośrednio jeść. Dlatego, jeżeli tylko mamy taką możliwość koniecznie powinniśmy mieć ze sobą sztućce. Jednak jakie sztućce wybrać? Możliwości jest wiele…

Plastikowe sztućce

Wybór plastikowych sztućców, jest jedną z najtańszych możliwości, która jednocześnie ma sporo plusów. Po pierwsze cena – sztućce widoczne na zdjęciu obok to produkt firmy Mil-Tec, który kosztuje zaledwie 18 złotych (zobacz na stronie sklepu). Po drugie waga, cały komplet waży zaledwie 35g, ale nam potrzeba w sumie tylko widelca, bądź widelca i łyżki więc ich waga to będzie niecałe 20g – obciążenie żadne, a korzyści ogromne.

Metalowe sztućce

Kolejnym dobrym pomysłem jest zakup metalowych sztućców. Ale po co nam metalowe, skoro możemy mieć plastikowe? Powodów jest kilka. Metalową łyżkę czy widelec, łatwiej jest domyć – szczególnie w warunkach polowych, kiedy nie mamy żadnych środków czystości. Z uwagi na fakt, że wykonane są z metalu, na pewno posłużą nam ode znacznie dłużej i nie pękną na mrozie oraz nie złamią się podczas użytkowania. Zestaw widoczny na zdjęciu obok, również wyprodukowany został przez firmę Mil-Tec, a jego koszt to niecałe 20 złotych (zobacz w sklepie), więc nie ma praktycznie żadnej różnicy pomiędzy metalowymi, a plastikowymi sztućcami. Trzeba jednak pamiętać, że metalowe ważą znacznie więcej i dlatego właśnie Mil-Tec postanowił porobić w sztućcach otwory widoczne na zdjęciu. Taki zabieg nie wpłynął w żadnej sposób na jakość produktów, a obniżył jego wagę o około 30 procent.

Cały komplet

Na koniec przygotowaliśmy dla Was bardzo fajny zestaw, który posiada świetny stosunek jakości oraz zawartości do ceny. Oczywiście nie jest to produkt typowo survivalowy, ale też nie samym survivalem człowiek żyje. Czasem po prostu idziemy na biwak, do lasu czy na ryby, więc i na to warto być odpowiednio wyposażonym. Szczerze mówiąc, trochę nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy zabieramy dziewczynę na romantyczną wędrówkę po górach, w końcu zmęczeni robimy przerwę na jedzenie, ale mamy tylko jeden kubek i widelec, bo survival.
Właśnie w takich sytuacjach doskonale sprawdzi się zestaw widoczny na zdjęciu. Za cenę niecałych 60 złotych (zobacz w sklepie) mamy 4 miseczki, 4 talerze, 4 kubki, 4 komplety sztućców oraz dwa pojemniki na przyprawy. Dodatkowo, przedmioty pokryte są specjalną powłoką, która ułatwiają ich utrzymanie w czystości. Jest to bardzo konkretny zestaw, idealny na wyprawy większą grupą.

Piecyk turystyczny

Jeżeli planujemy dłuższy wyjazd większą grupą osób warto ułatwić sobie biwakowanie, wykorzystując odpowiedni sprzęt. Przygotowywanie jedzenia dla kilku osób w warunkach polowych jest czasochłonne oraz uciążliwe. Szczególnie jeśli nastawiliśmy się na fajne spędzanie czasu podczas wyprawy na ryby, rejsu po jeziorach czy offroadu w terenie.
Dlatego, być może warto zastanowić się nad zakupem specjalnego piecyka turystycznego. Przeglądając internet, natraficie na stronę fishcamp.pl, która w swojej ofercie posiada kilka piecyków turystycznych, które idealnie sprawdzą się w terenie.

Co prawda waga jednego piecyka to niecałe 10 kilogramów, jednak jeżeli podróżujemy w dwie czy trzy osoby, wtedy nie jest to już problemem, a komfort naszego biwakowania znacząco się podniesie. Zresztą, zobaczcie sami na poniższym filmiku.

Jak widać, taki piecyk bardzo zwiększy komfort każdego biwaku i z pewnością jeżeli często przebywamy w terenie powinniśmy się w niego zaopatrzyć. Więcej piecyków możecie zobaczyć tutaj.