Krzesiwo automatyczne – opinie, testy, recenzje

Kategoria artykułu: Krzesiwa

Krzesiwo automatyczne -recenzja i opinia

Krzesiwo jest bardzo prostym narzędziem i wydawać by się mogło, że ciężko jest je ulepszyć czy zmodernizować. Mamy krzesiwa tradycyjne, oraz krzesiwa magnezowe, czy zatem może być coś jeszcze? Otóż tak, krzesiwo automatyczne.

Gdy po raz pierwszy bierzesz krzesiwo automatyczne do ręki myślisz „co to w ogóle jest”. Gdy używasz go po raz pierwszy, to w ogóle Ci nie wychodzi, a na usta ciśnie Ci się wiele niecenzuralnych słów pod adresem twórców tego wynalazku. Jednak pierwszy raz nigdy nie spełnia naszych oczekiwań i zapewne każdy z Was wie co mam na myśli 🙂

Jednak gdy nabędziemy trochę doświadczenia, nauczymy się gdzie złapać oraz jak mocno popchnąć to na naszej twarzy pojawia się uśmiech. Nie dość że działa, to jeszcze jest całkiem przyjemne.

Czy warto kupić?

I tak właśnie jest w przypadku krzesiwa automatycznego, bo cały czas o nim rozmawiamy. Krzesiwo wykonane jest z naprawdę solidnego kawałka pręta magnezowego z wbudowanym mechanizmem sprężynującym oraz ukrytego ostrza, które przy dociśnięciu pociera o pręt wytwarzając iskry.

Tak więc, gdy poznamy już mechanizm działania i nauczymy się poprawnie używać krzesiwa to sprawia nam to wiele frajdy i jest naprawdę łatwe. Bez problemu będziemy w stanie używać go także, gdy mamy zgrabiałe ręce.

Jedynym minus, to jest w zasadzie jego zasada działania. Aby krzesiwo działało, musimy uderzyć nim o jakąś powierzchnię. Gdy zrobimy to źle, to możemy rozsypać całą ciężko zbieraną przez nas podpałkę.

Krzesiwo automatyczne, czy warto kupić?

Jest to produkt dość specyficzny. Na szczęście, jego cena to niecałe 30 złotych, więc bez problemu możemy go kupić, a jeśli jego mechanizm automatyczny nie przypadnie nam do gustu to możemy z niego korzystać jak ze zwykłego krzesiwa – wystarczy że o pręt potrzemy nożem czy kawałkiem blachy.
Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach, a recenzowaną przez nas krzesiwo możecie kupić tutaj.

–><iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/zU5ESOjCOmY" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Najnowsze testy i recenzje

To Cię może zainteresować!

Czy warto zapisać dziecko na obóz survivalowy?

Ostatnimi laty coraz większa liczba rodziców, szukających pomysłu na wakacje dla swojego dziecka, decyduje się zapisać swoją pociechę na

Read More...

Życie poza systemem, czyli survival na pełny etat

Umiejętności związane z radzeniem sobie w najtrudniejszych warunkach powinny być prowadzone w szkołach tuż obok zajęć wychowania fizycznego. Dla

Read More...

Podręczne noże survivalowe dla twardych podróżników

Ludzie uwielbiają się sprawdzać. W sporcie, nauce, pracy czy tak ogólnie – życiowo. Jedną z takich form sprawdzenia się

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu