Krzesiwo WILDO – opinie, testy, recenzje

Kategoria artykułu: Krzesiwa

Krzesiwo wildo -recenzja i opinia

Tym co zawsze kojarzy się z survivalem jest krzesiwo. Krzesiwo stało się znakiem rozpoznawczym i absolutną podstawą survivalu. A jakie powinno być dobre krzesiwo? Powinno być takie jak survival: proste, niezawodne, łatwe w obsłudze. Czy takie jest krzesiwo Scout Fire Flash firmy WILDO? Zaraz sprawdzimy!

Krzesiwo Scout Fire Flash, jest niezawodnym szwedzkim i produktem o sprawdzonej konstrukcji, w której praktycznie nie ma co zawieść. Krzesiwo pozwala nam krzesać iskry o temperaturze 3000 ºC, bez problemu pozwala podpalić każdą sprawdzoną rozpałkę.

Do krzesiwa załączona jest blaszka, która z jednej strony ma płaską krawędź, a z drugiej ząbkowaną. Właśnie ta ząbkowana krawędź sprawia, że jesteśmy w stanie w łatwiejszy sposób krzesać iskry.

Test krzesiwa

Testując krzesiwo, zwróciliśmy uwagę na dwie bardzo istotne rzeczy. Po pierwsze samo krzesiwo jest bardzo grube i jak przekonuje producent wystarczy na około 10 000 krzesań – jesteśmy skłonni w to uwierzyć. Po drugie, długość sznurka który łączy krzesiwo z blaszką jest dość długa dzięki czemu bez problemu możemy korzystać z krzesiwa. Jest to o tyle istotne, że zdarzyło nam się już, mieć w rękach krzesiwo, którego sznurek był tak krótki, że nie dało się swobodnie krzesać iskier.

Również sama blaszka dołączona do krzesiwa jest w porządku. Pokryta jest czarną powłoką, dzięki której lepiej trzyma się w dłoni, a krzesanie iskier nie stanowi żadnego problemu.

Krzesiwo wildo – opinie

Naszym zdaniem jest to bardzo konkretne, solidnie wykonane krzesiwo, w zupełności warte swojej ceny. Przez nasze ręce przeszło już dość sporo krzesiw i wbrew pozorom, pomimo zbliżonej konstrukcji, krzesiwa różnią się pomiędzy sobą.
Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach, a recenzowane przez nas krzesiwo możecie kupić tutaj.

Najnowsze testy i recenzje

To Cię może zainteresować!

Ekwipunek na wyprawę trekkingową

Niezależnie od tego, czy chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z górskimi wyprawami, czy może masz już kilka takich wycieczek

Read More...

Narty zjazdowe – jak wybrać model dla początkującego narciarza?

Sezon narciarski już wkrótce się rozpocznie, dlatego coraz więcej osób poszukuje dla siebie nart, na których mogłyby one rozpocząć

Read More...

Taktyczne zegarki TRASER idealne na survival

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by posiadać prawdziwie wojskowy zegarek, z możliwościami oraz technologiami wykorzystywanymi przez armię, to mamy

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu