Krzesiwo WILDO – opinie, testy, recenzje

Kategoria artykułu: Krzesiwa

Krzesiwo wildo -recenzja i opinia

Recenzja mogła powstać dzięki uprzejmości firmy Milworld.pl – dowiedz się więcej

Tym co zawsze kojarzy się z survivalem jest krzesiwo. Krzesiwo stało się znakiem rozpoznawczym i absolutną podstawą survivalu. A jakie powinno być dobre krzesiwo? Powinno być takie jak survival: proste, niezawodne, łatwe w obsłudze. Czy takie jest krzesiwo Scout Fire Flash firmy WILDO? Zaraz sprawdzimy!

Krzesiwo Scout Fire Flash, jest niezawodnym szwedzkim i produktem o sprawdzonej konstrukcji, w której praktycznie nie ma co zawieść. Krzesiwo pozwala nam krzesać iskry o temperaturze 3000 ºC, bez problemu pozwala podpalić każdą sprawdzoną rozpałkę.

Do krzesiwa załączona jest blaszka, która z jednej strony ma płaską krawędź, a z drugiej ząbkowaną. Właśnie ta ząbkowana krawędź sprawia, że jesteśmy w stanie w łatwiejszy sposób krzesać iskry.

Test krzesiwa

Testując krzesiwo, zwróciliśmy uwagę na dwie bardzo istotne rzeczy. Po pierwsze samo krzesiwo jest bardzo grube i jak przekonuje producent wystarczy na około 10 000 krzesań – jesteśmy skłonni w to uwierzyć. Po drugie, długość sznurka który łączy krzesiwo z blaszką jest dość długa dzięki czemu bez problemu możemy korzystać z krzesiwa. Jest to o tyle istotne, że zdarzyło nam się już, mieć w rękach krzesiwo, którego sznurek był tak krótki, że nie dało się swobodnie krzesać iskier.

Również sama blaszka dołączona do krzesiwa jest w porządku. Pokryta jest czarną powłoką, dzięki której lepiej trzyma się w dłoni, a krzesanie iskier nie stanowi żadnego problemu.

Krzesiwo wildo – opinie

Naszym zdaniem jest to bardzo konkretne, solidnie wykonane krzesiwo, w zupełności warte swojej ceny. Przez nasze ręce przeszło już dość sporo krzesiw i wbrew pozorom, pomimo zbliżonej konstrukcji, krzesiwa różnią się pomiędzy sobą.
Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach, a recenzowane przez nas krzesiwo możecie kupić tutaj.

Najnowsze testy i recenzje

To Cię może zainteresować!

Na czym gotować na biwaku i w terenie?

Największym przyjacielem człowieka jest, wedle przysłowia, pies. Z punktu widzenia survivalu i turystyki outdoorowej, ogromne znaczenie ma zaś

Read More...

Survival – nowa moda czy przygotowanie do trudnych czasów?

Czym jest survival? Survival to sztuka przetrwania w trudnych warunkach. Gdy myślimy o survivalu od razu wyobrażamy sobie ubranych w

Read More...

Dlaczego warto zainteresować się survivalem?

Lęk przed brakiem dostępu do jedzenia, miejsca do spania czy niepewność nawet o własne przetrwanie – brzmią jak

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu