Krzesiwo WILDO – opinie, testy, recenzje

Kategoria artykułu: Krzesiwa

Krzesiwo wildo -recenzja i opinia

Tym co zawsze kojarzy się z survivalem jest krzesiwo. Krzesiwo stało się znakiem rozpoznawczym i absolutną podstawą survivalu. A jakie powinno być dobre krzesiwo? Powinno być takie jak survival: proste, niezawodne, łatwe w obsłudze. Czy takie jest krzesiwo Scout Fire Flash firmy WILDO? Zaraz sprawdzimy!

Krzesiwo Scout Fire Flash, jest niezawodnym szwedzkim i produktem o sprawdzonej konstrukcji, w której praktycznie nie ma co zawieść. Krzesiwo pozwala nam krzesać iskry o temperaturze 3000 ºC, bez problemu pozwala podpalić każdą sprawdzoną rozpałkę.

Do krzesiwa załączona jest blaszka, która z jednej strony ma płaską krawędź, a z drugiej ząbkowaną. Właśnie ta ząbkowana krawędź sprawia, że jesteśmy w stanie w łatwiejszy sposób krzesać iskry.

Test krzesiwa

Testując krzesiwo, zwróciliśmy uwagę na dwie bardzo istotne rzeczy. Po pierwsze samo krzesiwo jest bardzo grube i jak przekonuje producent wystarczy na około 10 000 krzesań – jesteśmy skłonni w to uwierzyć. Po drugie, długość sznurka który łączy krzesiwo z blaszką jest dość długa dzięki czemu bez problemu możemy korzystać z krzesiwa. Jest to o tyle istotne, że zdarzyło nam się już, mieć w rękach krzesiwo, którego sznurek był tak krótki, że nie dało się swobodnie krzesać iskier.

Również sama blaszka dołączona do krzesiwa jest w porządku. Pokryta jest czarną powłoką, dzięki której lepiej trzyma się w dłoni, a krzesanie iskier nie stanowi żadnego problemu.

Krzesiwo wildo – opinie

Naszym zdaniem jest to bardzo konkretne, solidnie wykonane krzesiwo, w zupełności warte swojej ceny. Przez nasze ręce przeszło już dość sporo krzesiw i wbrew pozorom, pomimo zbliżonej konstrukcji, krzesiwa różnią się pomiędzy sobą.
Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach, a recenzowane przez nas krzesiwo możecie kupić tutaj.

Najnowsze testy i recenzje

To Cię może zainteresować!

Czy warto zapisać dziecko na obóz survivalowy?

Ostatnimi laty coraz większa liczba rodziców, szukających pomysłu na wakacje dla swojego dziecka, decyduje się zapisać swoją pociechę na

Read More...

Życie poza systemem, czyli survival na pełny etat

Umiejętności związane z radzeniem sobie w najtrudniejszych warunkach powinny być prowadzone w szkołach tuż obok zajęć wychowania fizycznego. Dla

Read More...

Podręczne noże survivalowe dla twardych podróżników

Ludzie uwielbiają się sprawdzać. W sporcie, nauce, pracy czy tak ogólnie – życiowo. Jedną z takich form sprawdzenia się

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu