Przeżyj lato na Bazie Namiotowej

Kategoria artykułu: Blog

Przeżyj lato na Bazie Namiotowej

Wstajesz przed wszystkimi. Jest chłodno, ale świeci już słońce – to w końcu środek lata. Zakładasz mundur, parzysz kawę nad ogniskiem i odbierasz raport od wartowników. Czas postawić Bazę na nogi – zanim przebrzmi sygnał pobudki, sześćdziesiąt par oczu wyczekuje Twoich poleceń! Rozpoczynasz dzień na Bazie Namiotowej Poszukiwaczy Przygód. Nad jeziorem Ostrzyckim na Kaszubach wznosi się góra Wieżyca. Jej szczyt to doskonały punkt obserwacyjny, ale nas interesuje obóz położony u jej stóp, niemal nad samym jeziorem.

Tam właśnie ulokowana jest Baza Namiotowa, coroczne miejsce spotkań młodzieży zafascynowanej survivalem, paintballem, ASG czy ratownictwem taktycznym. Przez oba wakacyjne miesiące łącznie kilkuset młodych ludzi szkoli się tu z technik kamuflażu, pozyskiwania pożywienia, przepraw przez trudny teren, prowadzenia taktycznych operacji paramilitarnych czy obsługi sprzętu wojskowego.


Każdy wyjazd trwa 12 albo 10 dni i realizuje jeden z sześciu dostępnych programów – paintballowy, survivalowy, militarny, ASG, projekt adrenalina albo zupełną nowość – specjalistyczny program ratownictwa taktycznego. Okazję do rozegrania scenariusza speedballowego, odbycia szkolenia kartograficznego czy przejścia przez grzęzawisko ma tu każdy, niezależnie od programu – szans na pobrudzenie się albo wykazanie celnością jest pod dostatkiem. Ale każdy podobóz ma też swoje asy w rękawie. Survivalowcy na przykład przeprawiają się kajakami na wyspę na jeziorze i nocują w terenie, a ratownicy uczą się udzielać pierwszej pomocy pod ostrzałem i ewakuować rannych z pola walki.

Najważniejsza dla niepowtarzalnej atmosfery Bazy jest jednak jej kadra. Wychowawcy i instruktorzy, którzy znają się na tym co robią. Charyzmą i umiejętnościami od razu przekonują do siebie młodzież. Są wśród nich zarówno wykwalifikowani weterani jak i młodzi zapaleńcy, ale cała ekipa to po prostu monolit. Zresztą sami dobrze wiecie, jak zgrany i zżyty ze sobą jest zespół, który wspólnie je, pracuje i odpoczywa w survivalowych warunkach! A pod czujnym okiem dowódcy Bazy wszystko działa jak w zegarku.

Brzmi jak wymarzony sposób na spędzenie lipca czy sierpnia, prawda? Robić to, co się kocha w gronie podobnych sobie ludzi i dostawać za to kasę? Marzenie, ale marzenie do spełnienia – Poszukiwacze Przygód poszukują rekrutów do kadry Bazy Namiotowej.

Informacje o rekrutacji znajdziecie tutaj: https://www.poszukiwaczeprzygod.pl/praca/. Więcej informacji o Bazie Namiotowej, programy i terminy: https://www.poszukiwaczeprzygod.pl/obozy/namioty.

To Cię może zainteresować!

Czy warto zapisać dziecko na obóz survivalowy?

Ostatnimi laty coraz większa liczba rodziców, szukających pomysłu na wakacje dla swojego dziecka, decyduje się zapisać swoją pociechę na

Read More...

Życie poza systemem, czyli survival na pełny etat

Umiejętności związane z radzeniem sobie w najtrudniejszych warunkach powinny być prowadzone w szkołach tuż obok zajęć wychowania fizycznego. Dla

Read More...

Podręczne noże survivalowe dla twardych podróżników

Ludzie uwielbiają się sprawdzać. W sporcie, nauce, pracy czy tak ogólnie – życiowo. Jedną z takich form sprawdzenia się

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu