Raki spiralne Max Fuchs- opinie, testy, recenzje

Kategoria artykułu: Akcesoria do butów

Raki spiralne Max Fuchs -recenzja i opinia

Chodzenie po oblodzonej powierzchni jest zawsze dużym problem. Osoby, które często wybierają się na zimowe górskie wycieczki mogą zaopatrzyć się w raki, bądź czekany. Jednak co z osobami, które jedynie rekreacyjnie chodzą po niższych partiach gór? Co z osobami, które z uwagi na wykonywany zawód chodzą po oblodzonych ścieżkach? Przecież raki i czekan to byłaby tutaj maksymalna przesada i zmarnowany potencjał tych przedmiotów.

Dlatego właśnie na rynku dostępne są raki, jednak nie mówimy tutaj o dużych metalowych konstrukcjach, a jedynie prostych nakładach, które zmieniają zimowe wędrówki nie do poznania.

Ostatnio sprawdziliśmy raki o spiralnej konstrukcji firmy Max Fuchs. Jest to bardzo prosta, gumowa konstrukcja, wyposażona w spirale wykonaną z wysokiej jakości stali. Raki nakłada się dość ciężko, co akurat jest ich plusem, ponieważ mocno leżą na bucie i istnieje mała szansa na to, że zgubimy je w terenie.

Kolejnym plusem jest także ich bardzo mała waga, dzięki którym nie czujemy właściwie żadnej różnicy podczas chodzenia – oprócz zwiększonej przyczepności.

Warto jednak powiedzieć, że gumowa konstrukcja, dzięki której raki dobrze trzymają się buta, jest także ich minusem. Z czasem guma może się wyrobić, a jeżeli pęknie to nie mamy możliwości żeby to naprawić. Trzeba o tym pamiętać i po każdej wędrówce kontrolować stan gumy pod kątem przetarć lub pęknięć.

Niemniej jednak niska cena tego produktu, w zupełności to rekompensuje i jeżeli jedynie kilka razy w roku będziecie korzystać z tych raków to na pewno długo Wam posłużą. Zachęcamy także do przeczytania testu raków firmy Mil-Tec, które zapinane są na paski.
Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach, a recenzowane przez nas raki możecie kupić tutaj.

Najnowsze testy i recenzje

To Cię może zainteresować!

Ekwipunek na wyprawę trekkingową

Niezależnie od tego, czy chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z górskimi wyprawami, czy może masz już kilka takich wycieczek

Read More...

Narty zjazdowe – jak wybrać model dla początkującego narciarza?

Sezon narciarski już wkrótce się rozpocznie, dlatego coraz więcej osób poszukuje dla siebie nart, na których mogłyby one rozpocząć

Read More...

Taktyczne zegarki TRASER idealne na survival

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by posiadać prawdziwie wojskowy zegarek, z możliwościami oraz technologiami wykorzystywanymi przez armię, to mamy

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu