Raki spiralne Max Fuchs- opinie, testy, recenzje

Kategoria artykułu: Akcesoria do butów

Raki spiralne Max Fuchs -recenzja i opinia

Recenzja mogła powstać dzięki uprzejmości firmy Milworld.pl – dowiedz się więcej

Chodzenie po oblodzonej powierzchni jest zawsze dużym problem. Osoby, które często wybierają się na zimowe górskie wycieczki mogą zaopatrzyć się w raki, bądź czekany. Jednak co z osobami, które jedynie rekreacyjnie chodzą po niższych partiach gór? Co z osobami, które z uwagi na wykonywany zawód chodzą po oblodzonych ścieżkach? Przecież raki i czekan to byłaby tutaj maksymalna przesada i zmarnowany potencjał tych przedmiotów.

Dlatego właśnie na rynku dostępne są raki, jednak nie mówimy tutaj o dużych metalowych konstrukcjach, a jedynie prostych nakładach, które zmieniają zimowe wędrówki nie do poznania.

Ostatnio sprawdziliśmy raki o spiralnej konstrukcji firmy Max Fuchs. Jest to bardzo prosta, gumowa konstrukcja, wyposażona w spirale wykonaną z wysokiej jakości stali. Raki nakłada się dość ciężko, co akurat jest ich plusem, ponieważ mocno leżą na bucie i istnieje mała szansa na to, że zgubimy je w terenie.

Kolejnym plusem jest także ich bardzo mała waga, dzięki którym nie czujemy właściwie żadnej różnicy podczas chodzenia – oprócz zwiększonej przyczepności.

Warto jednak powiedzieć, że gumowa konstrukcja, dzięki której raki dobrze trzymają się buta, jest także ich minusem. Z czasem guma może się wyrobić, a jeżeli pęknie to nie mamy możliwości żeby to naprawić. Trzeba o tym pamiętać i po każdej wędrówce kontrolować stan gumy pod kątem przetarć lub pęknięć.

Niemniej jednak niska cena tego produktu, w zupełności to rekompensuje i jeżeli jedynie kilka razy w roku będziecie korzystać z tych raków to na pewno długo Wam posłużą. Zachęcamy także do przeczytania testu raków firmy Mil-Tec, które zapinane są na paski.
Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach, a recenzowane przez nas raki możecie kupić tutaj.

Najnowsze testy i recenzje

asda

To Cię może zainteresować!

Co daje koszulka termoaktywna?

Bycie aktywnym ma same zalety. Bez względu na to czy biegamy, czy uprawiamy jakiś inny sport, zdecydowanie warto

Read More...

Mały pacjent to wymagający pacjent

Wiemy, że często już jako dorośli na myśl o dentyście czujemy niepokój i ścisk w żołądku. Nie ma się

Read More...

Kuchenka Spider firmy Mil-Tec

Recenzja mogła powstać dzięki uprzejmości firmy Milworld.pl - dowiedz się więcej Jeśli wierzyć mitom, to dzięki Prometeuszowi człowiek „oswoił ogień”.

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu