Raki spiralne Max Fuchs- opinie, testy, recenzje

Kategoria artykułu: Akcesoria do butów

Raki spiralne Max Fuchs -recenzja i opinia

Recenzja mogła powstać dzięki uprzejmości firmy Milworld.pl – dowiedz się więcej

Chodzenie po oblodzonej powierzchni jest zawsze dużym problem. Osoby, które często wybierają się na zimowe górskie wycieczki mogą zaopatrzyć się w raki, bądź czekany. Jednak co z osobami, które jedynie rekreacyjnie chodzą po niższych partiach gór? Co z osobami, które z uwagi na wykonywany zawód chodzą po oblodzonych ścieżkach? Przecież raki i czekan to byłaby tutaj maksymalna przesada i zmarnowany potencjał tych przedmiotów.

Dlatego właśnie na rynku dostępne są raki, jednak nie mówimy tutaj o dużych metalowych konstrukcjach, a jedynie prostych nakładach, które zmieniają zimowe wędrówki nie do poznania.

Ostatnio sprawdziliśmy raki o spiralnej konstrukcji firmy Max Fuchs. Jest to bardzo prosta, gumowa konstrukcja, wyposażona w spirale wykonaną z wysokiej jakości stali. Raki nakłada się dość ciężko, co akurat jest ich plusem, ponieważ mocno leżą na bucie i istnieje mała szansa na to, że zgubimy je w terenie.

Kolejnym plusem jest także ich bardzo mała waga, dzięki którym nie czujemy właściwie żadnej różnicy podczas chodzenia – oprócz zwiększonej przyczepności.

Warto jednak powiedzieć, że gumowa konstrukcja, dzięki której raki dobrze trzymają się buta, jest także ich minusem. Z czasem guma może się wyrobić, a jeżeli pęknie to nie mamy możliwości żeby to naprawić. Trzeba o tym pamiętać i po każdej wędrówce kontrolować stan gumy pod kątem przetarć lub pęknięć.

Niemniej jednak niska cena tego produktu, w zupełności to rekompensuje i jeżeli jedynie kilka razy w roku będziecie korzystać z tych raków to na pewno długo Wam posłużą. Zachęcamy także do przeczytania testu raków firmy Mil-Tec, które zapinane są na paski.
Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach, a recenzowane przez nas raki możecie kupić tutaj.

Najnowsze testy i recenzje

To Cię może zainteresować!

Na czym gotować na biwaku i w terenie?

Największym przyjacielem człowieka jest, wedle przysłowia, pies. Z punktu widzenia survivalu i turystyki outdoorowej, ogromne znaczenie ma zaś

Read More...

Survival – nowa moda czy przygotowanie do trudnych czasów?

Czym jest survival? Survival to sztuka przetrwania w trudnych warunkach. Gdy myślimy o survivalu od razu wyobrażamy sobie ubranych w

Read More...

Dlaczego warto zainteresować się survivalem?

Lęk przed brakiem dostępu do jedzenia, miejsca do spania czy niepewność nawet o własne przetrwanie – brzmią jak

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu