Raki spiralne Max Fuchs- opinie, testy, recenzje

Kategoria artykułu: Akcesoria do butów

Raki spiralne Max Fuchs -recenzja i opinia

Chodzenie po oblodzonej powierzchni jest zawsze dużym problem. Osoby, które często wybierają się na zimowe górskie wycieczki mogą zaopatrzyć się w raki, bądź czekany. Jednak co z osobami, które jedynie rekreacyjnie chodzą po niższych partiach gór? Co z osobami, które z uwagi na wykonywany zawód chodzą po oblodzonych ścieżkach? Przecież raki i czekan to byłaby tutaj maksymalna przesada i zmarnowany potencjał tych przedmiotów.

Dlatego właśnie na rynku dostępne są raki, jednak nie mówimy tutaj o dużych metalowych konstrukcjach, a jedynie prostych nakładach, które zmieniają zimowe wędrówki nie do poznania.

Ostatnio sprawdziliśmy raki o spiralnej konstrukcji firmy Max Fuchs. Jest to bardzo prosta, gumowa konstrukcja, wyposażona w spirale wykonaną z wysokiej jakości stali. Raki nakłada się dość ciężko, co akurat jest ich plusem, ponieważ mocno leżą na bucie i istnieje mała szansa na to, że zgubimy je w terenie.

Kolejnym plusem jest także ich bardzo mała waga, dzięki którym nie czujemy właściwie żadnej różnicy podczas chodzenia – oprócz zwiększonej przyczepności.

Warto jednak powiedzieć, że gumowa konstrukcja, dzięki której raki dobrze trzymają się buta, jest także ich minusem. Z czasem guma może się wyrobić, a jeżeli pęknie to nie mamy możliwości żeby to naprawić. Trzeba o tym pamiętać i po każdej wędrówce kontrolować stan gumy pod kątem przetarć lub pęknięć.

Niemniej jednak niska cena tego produktu, w zupełności to rekompensuje i jeżeli jedynie kilka razy w roku będziecie korzystać z tych raków to na pewno długo Wam posłużą. Zachęcamy także do przeczytania testu raków firmy Mil-Tec, które zapinane są na paski.
Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach, a recenzowane przez nas raki możecie kupić tutaj.

Najnowsze testy i recenzje

To Cię może zainteresować!

Czy warto zapisać dziecko na obóz survivalowy?

Ostatnimi laty coraz większa liczba rodziców, szukających pomysłu na wakacje dla swojego dziecka, decyduje się zapisać swoją pociechę na

Read More...

Życie poza systemem, czyli survival na pełny etat

Umiejętności związane z radzeniem sobie w najtrudniejszych warunkach powinny być prowadzone w szkołach tuż obok zajęć wychowania fizycznego. Dla

Read More...

Podręczne noże survivalowe dla twardych podróżników

Ludzie uwielbiają się sprawdzać. W sporcie, nauce, pracy czy tak ogólnie – życiowo. Jedną z takich form sprawdzenia się

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu