Terenoznawstwo

W tym dziale piszemy na tematy związane z szeroko pojętym terenoznawstwem. Dowiecie się tutaj wszystkiego o tym jakie są kierunki świata, jak określać kierunki świata oraz do czego tak właściwie one służą. Dowiecie się także całkiem sporo o mapach. Jakie są rodzaje map, jak korzystać z mapy oraz jak orientować się na mapie.
Dział ten będzie przydatny dla każdej osoby, która zamierza wyruszyć w teren i jest to wiedza podstawowa, która nie powinna być nikomu obca.

Oczywiście w dzisiejszych czasach w każdym telefonie dostępny mamy GPS i mapy, które pozwalają bez problemu odnaleźć się w terenie, jednak dzięki wiedzy, którą tu zdobędziecie dopiero odkryjecie potencjał jaki tkwi w waszych telefonach. Już nie tylko górskie szlaki, ale także miasta i drogi nie będą miały przed Wami tajemnic!

Zapraszamy do czytania i komentowania!

Czym różni się kompas od busoli

W języku polskim występuje słowo kompas oraz busola, a nazw tych często używa się naprzemiennie, co jest dużym błędem. W tym artykule wyjaśnimy…

Jak czytać mapę

Dzięki temu artykułowi poznasz i zrozumiesz budowę mapy, nauczysz się słownictwa stosowanego w terenoznawstwie oraz poznasz kilka przydatnych technik.