Highlander Kompas Lensatic – opinie, testy, recenzje

Kategoria artykułu: Kompasy i busole

Highlander Kompas Lensatic -recenzja i opinia

Highlander Kompas Lensatic, zaprojektowany został na wzór kompasów używanych przez żołnierzy U.S. ARMY. Gdy weźmiemy go do ręki od razu rzucą nam się w oczy dwie rzeczy: bardzo mała waga kompasu oraz jego złote wykończenia.

Mała waga kompasu jest jego niewątpliwym plusem. Trzeba pamiętać, że ruszając w teren staramy się nie brać zbyt ciężkiego ekwipunku, tak żebyśmy byli w stanie bez problemu się poruszać. Wprawdzie różnica 50 czy 100 gram, nie wydaje się duża, jednak patrząc na nasz ekwipunek całościowo to nawet 10 gram mniej na jednym przedmiocie robi sporą różnice.

Również złote wykończenia kompasu dają naprawdę fajny efekt, a dzięki nim kompas sprawia wrażenie, że jest znacznie droższy niż w rzeczywistości.

Podczas użytkowania, jeszcze dwie rzeczy rzuciły nam się w oczy. Po pierwsze, igła w kompasie bardzo fajnie i płynnie reaguje na zmiany pozycji i obroty – to na pewno ułatwia pracę z kompasem. Druga ciekawa rzecz warta wspomnienia, to zamykanie klapki. W tym modelu, klapka ma swój własny zatrzask, oraz dodatkowo jest zamykana złotym uchwytem widocznym na zdjęciu. To bardzo dobre rozwiązanie, które sprawia że bez obaw możemy możemy do uchwytu przymocować sznurek i nosić kompas na szyi. Nawet jeżeli uchwyt by się urwał, to urządzenie dalej jest sprawna i można go bez problemu używać. To działa także w drugą stronę. Jeżeli na skutek działania bardzo niskich temperatur uszkodziłoby się nam plastikowe zamknięcie, to wtedy zawsze zostaje uchwyt.

Bardzo podoba nam się takie zdublowanie kluczowych mechanizmów – może to okazać się kluczowe w sytuacji kryzysowej.

Highlander Kompas Lensatic opinie

Po przetestowaniu kompasu, uważamy że jest to bardzo fajnie wykonany, tani produkt. Na uwagę zasługuje na pewno jego wykonanie oraz złote zdobienia. Nie można też przejść obojętnie obok jego ceny, która wynosi niecałe 24 złote.

Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach, a recenzowany przez nas kompas możecie kupić tutaj.

Najnowsze testy i recenzje

To Cię może zainteresować!

Wyprawa w góry latem – co warto spakować do plecaka

Przed nami kolejny długi weekend, coraz cieplejsze dni i czas wzmożonych wyjazdów urlopowych. Wśród chętnie obieranych kierunków są

Read More...

Pompa ciepła do basenu: co warto wiedzieć?

Przez długi czas podgrzewanie wody w basenach o różnej wielkości i przeznaczeniu było elektryczne – różne elementy grzejne

Read More...

Czy warto zapisać dziecko na obóz survivalowy?

Ostatnimi laty coraz większa liczba rodziców, szukających pomysłu na wakacje dla swojego dziecka, decyduje się zapisać swoją pociechę na

Read More...

Mobile Sliding Menu