Highlander Kompas Lensatic – opinie, testy, recenzje

Kategoria artykułu: Kompasy i busole

Highlander Kompas Lensatic -recenzja i opinia

Highlander Kompas Lensatic, zaprojektowany został na wzór kompasów używanych przez żołnierzy U.S. ARMY. Gdy weźmiemy go do ręki od razu rzucą nam się w oczy dwie rzeczy: bardzo mała waga kompasu oraz jego złote wykończenia.

Mała waga kompasu jest jego niewątpliwym plusem. Trzeba pamiętać, że ruszając w teren staramy się nie brać zbyt ciężkiego ekwipunku, tak żebyśmy byli w stanie bez problemu się poruszać. Wprawdzie różnica 50 czy 100 gram, nie wydaje się duża, jednak patrząc na nasz ekwipunek całościowo to nawet 10 gram mniej na jednym przedmiocie robi sporą różnice.

Również złote wykończenia kompasu dają naprawdę fajny efekt, a dzięki nim kompas sprawia wrażenie, że jest znacznie droższy niż w rzeczywistości.

Podczas użytkowania, jeszcze dwie rzeczy rzuciły nam się w oczy. Po pierwsze, igła w kompasie bardzo fajnie i płynnie reaguje na zmiany pozycji i obroty – to na pewno ułatwia pracę z kompasem. Druga ciekawa rzecz warta wspomnienia, to zamykanie klapki. W tym modelu, klapka ma swój własny zatrzask, oraz dodatkowo jest zamykana złotym uchwytem widocznym na zdjęciu. To bardzo dobre rozwiązanie, które sprawia że bez obaw możemy możemy do uchwytu przymocować sznurek i nosić kompas na szyi. Nawet jeżeli uchwyt by się urwał, to urządzenie dalej jest sprawna i można go bez problemu używać. To działa także w drugą stronę. Jeżeli na skutek działania bardzo niskich temperatur uszkodziłoby się nam plastikowe zamknięcie, to wtedy zawsze zostaje uchwyt.

Bardzo podoba nam się takie zdublowanie kluczowych mechanizmów – może to okazać się kluczowe w sytuacji kryzysowej.

Highlander Kompas Lensatic opinie

Po przetestowaniu kompasu, uważamy że jest to bardzo fajnie wykonany, tani produkt. Na uwagę zasługuje na pewno jego wykonanie oraz złote zdobienia. Nie można też przejść obojętnie obok jego ceny, która wynosi niecałe 24 złote.

Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach, a recenzowany przez nas kompas możecie kupić tutaj.

Najnowsze testy i recenzje

To Cię może zainteresować!

Ekwipunek na wyprawę trekkingową

Niezależnie od tego, czy chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z górskimi wyprawami, czy może masz już kilka takich wycieczek

Read More...

Narty zjazdowe – jak wybrać model dla początkującego narciarza?

Sezon narciarski już wkrótce się rozpocznie, dlatego coraz więcej osób poszukuje dla siebie nart, na których mogłyby one rozpocząć

Read More...

Taktyczne zegarki TRASER idealne na survival

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, by posiadać prawdziwie wojskowy zegarek, z możliwościami oraz technologiami wykorzystywanymi przez armię, to mamy

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu