Kuchenka survivalowa ESBIT

Kategoria artykułu: Kuchenki turystyczne

Kuchenka survivalowa ESBIT

Recenzja mogła powstać dzięki uprzejmości firmy Milworld.pl – dowiedz się więcej
Zakupić kuchenkę turystyczną, a jest ich naprawdę sporo. W tym teście sprawdzimy klasyczną i jedną z prostszych kuchenek turystycznych, oto kuchenka survivalowa ESBIT. Konstrukcja znana jest zapewne każdemu, ponieważ wiele firm podchwyciło ten pomysł i zaczęło produkować podobne produkty, jednak tutaj mamy oryginał. Jakie są słabe i mocne strony tej kuchenki survivalowej?

Kuchenka survivalowa ESBIT – zalety

Po pierwsze waga i prostota. Sama kuchenka ważny niecałe 100g, i właściwie nie ma co się w niej popsuć. Jest to produkt, który kupuje się raz na całe życie. Sama koncepcja działania kuchenki jest niezwykle prosta. Otwieramy kuchenkę, wkładamy do niej 2-3 tabletki ESBIT, podpalamy, a na górę kładziemy naczynie z wodą. Jest to sprawdzona kuchenka, która sprawdziła się w wielu sytuacjach. Jej ścianki stanowią pewną osłonę przed ogniem, a samo „palenisko” znajduje się nad terenem i z uwagi na konstrukcję kuchenki odizolowane od podłoża.

Plusem tej kuchenki jest również to, że samą kuchenkę kupujemy tylko raz, a potem dokupujemy jedynie paliwo, czyli białe kosteczki. Możemy kupować renomowany ESBIT, który jest droższy, ale znacznie lepiej się pali, lub jakiś tańszy zamiennik.

Kuchenka survivalowa ESBIT – wady

Czy ta kuchenka survivalowa ma jakieś minusy? Według nas nie. Jest to prosta, solidna i przemyślana konstrukcja, która ma służyć do zagotowania małej ilości wody w prawie każdych warunkach. Oczywiście trzeba pamiętać, że jest to minimalistyczna kuchenka survivalowa i powinna być używana również z takim przeznaczeniem.
Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach, a recenzowaną przez nas kuchenkę możecie kupić tutaj.

To Cię może zainteresować!

Chcesz wytrenować biceps? Wybierz modlitewnik do ćwiczeń!

Treningi odpowiednich grup mięśniowych mogą być jeszcze bardziej efektywne wtedy, gdy wykonane będą z użyciem specjalnego sprzętu. Wtedy,

Read More...

O czym należy pamiętać, decydując się na wyjazd na narty?

Wiele osób decyduje się na wypada w góry, aby móc nie tylko podziwiać piękne krajobrazy, ale też szaleć

Read More...

Niezbędnik zimowy na trekking – odzież i bielizna na wyprawy

Jak ubrać się na zimową wyprawę w góry? Czy podobna odzież może przydać się nie tylko miłośnikom trekkingu,

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu