Kuchenka survivalowa ESBIT

Kategoria artykułu: Kuchenki turystyczne

Kuchenka survivalowa ESBIT

Zakupić kuchenkę turystyczną, a jest ich naprawdę sporo. W tym teście sprawdzimy klasyczną i jedną z prostszych kuchenek turystycznych, oto kuchenka survivalowa ESBIT. Konstrukcja znana jest zapewne każdemu, ponieważ wiele firm podchwyciło ten pomysł i zaczęło produkować podobne produkty, jednak tutaj mamy oryginał. Jakie są słabe i mocne strony tej kuchenki survivalowej?

Kuchenka survivalowa ESBIT – zalety

Po pierwsze waga i prostota. Sama kuchenka ważny niecałe 100g, i właściwie nie ma co się w niej popsuć. Jest to produkt, który kupuje się raz na całe życie. Sama koncepcja działania kuchenki jest niezwykle prosta. Otwieramy kuchenkę, wkładamy do niej 2-3 tabletki ESBIT, podpalamy, a na górę kładziemy naczynie z wodą. Jest to sprawdzona kuchenka, która sprawdziła się w wielu sytuacjach. Jej ścianki stanowią pewną osłonę przed ogniem, a samo „palenisko” znajduje się nad terenem i z uwagi na konstrukcję kuchenki odizolowane od podłoża.

Plusem tej kuchenki jest również to, że samą kuchenkę kupujemy tylko raz, a potem dokupujemy jedynie paliwo, czyli białe kosteczki. Możemy kupować renomowany ESBIT, który jest droższy, ale znacznie lepiej się pali, lub jakiś tańszy zamiennik.

Kuchenka survivalowa ESBIT – wady

Czy ta kuchenka survivalowa ma jakieś minusy? Według nas nie. Jest to prosta, solidna i przemyślana konstrukcja, która ma służyć do zagotowania małej ilości wody w prawie każdych warunkach. Oczywiście trzeba pamiętać, że jest to minimalistyczna kuchenka survivalowa i powinna być używana również z takim przeznaczeniem.
Jeżeli macie pytania, piszcie w komentarzach, a recenzowaną przez nas kuchenkę możecie kupić tutaj.

To Cię może zainteresować!

Czy warto zapisać dziecko na obóz survivalowy?

Ostatnimi laty coraz większa liczba rodziców, szukających pomysłu na wakacje dla swojego dziecka, decyduje się zapisać swoją pociechę na

Read More...

Życie poza systemem, czyli survival na pełny etat

Umiejętności związane z radzeniem sobie w najtrudniejszych warunkach powinny być prowadzone w szkołach tuż obok zajęć wychowania fizycznego. Dla

Read More...

Podręczne noże survivalowe dla twardych podróżników

Ludzie uwielbiają się sprawdzać. W sporcie, nauce, pracy czy tak ogólnie – życiowo. Jedną z takich form sprawdzenia się

Read More...

Zostaw komentarz::

Twój adres email nie zostanie opublikowany, ani nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych

Mobile Sliding Menu