Ogień w survivalu

Rozpalanie ognia powinno być umiejętnością znaną każdemu człowiekowi – przyda się ona nie tylko w sytuacjach ekstremalnych, ale także na wycieczkach i grillach. W poniższych artykułach dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji o ogniu oraz o tym jak go rozpalać. Nauczysz się świadomie rozpalać ognisko, dowiesz się jakim drewnem najlepiej palić i dlaczego. Zachęcamy do czytania oraz komentowania!

Rozpalanie ognia oraz metody wykorzystania ogniska w terenie, uznawane są za jedną z podstawowych umiejętności, którą powinna znać każda osoba, interesująca się survivalem lub bushcraftem.

Dodatkowo umiejętność ta, przyda się nie tylko podczas wypadów w teren czy dalekich wypraw, ale także podczas zwykłego normalnego życia i spotkań towarzyskich. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak wiele osób nie potrafi rozpalić grilla, mając do dyspozycji podpałki, suche drewno oraz mnóstwo paliwa.

Jak więc widzisz, nigdy do końca nie wiesz, kiedy wykorzystasz swoje survivalowe umiejętności. Mamy nadzieję, że powyższe artykuły, okazały się ciekawe i pomocne. Jeżeli jednak mielibyście jakieś pytania, uwagi czy spostrzeżenia koniecznie dajcie nam o tym znać w komentarzu lub mailowo!

Mobile Sliding Menu